Dienas ziņas

Brīvdabas muzejā gaismas spēles

Dienas ziņas

Ziemassvētku galdā jābūt pelēkajiem zirņiem

Atjauno Vidzemes slimnīcas telpas

Vidzemes slimnīcas telpas mazajiem pacientiem kļuvušas gaišākas un drošākas

Ar patīkamām pārmaiņām svētku laiks pienācis Vidzemes slimnīcas Bērnu nodaļas personālam un mazajiem pacientiem. Pēc vairāku mēnešu ilgas pārbūves nodaļas telpas kļuvušas gaišākas, ērtākas un drošākas. Pārbūve veikta Eiropas Reģionālās attīstība fonda līdzfinansētā projektā, kas tuvāko gadu laikā paredz uzlabot infrastruktūru un iegādāt jaunu aprīkojumu arī citās nodaļās.

Vēl pirms braukšanas mājās jaunās Bērnu slimību nodaļas telpas atnākusi aplūkot mamma Raneta Ādamsone no Salacgrīvas. Ar puiku slimnīcā kādas dienas nācās pavadīt jau šā gada maijā, kad vēl remonts te nebija sācies. Viņa teic, pārmaiņas ir vērienīgas un gaidītas jau sen.

"Iepriekš bija tāds drūms tas skats, bet tagad ir gaiši un tāds siltums uzreiz rodas," atzina salacgrīviete.

Kamēr notika Bērnu slimību nodaļas pārbūve, visa tās darbība bija pārcelta uz citām telpām. Atgriezties jaunajās paredzēts pēc Ziemassvētkiem. Slimnīcas Bērnu nodaļas virsārste Irina Krastiņa uzskata, ka ieguvums ir ļoti liels.

Ņemtas vērā ne vien darbinieku vēlmes par nodaļas iekārtojumu, lai darba vide būtu ērtāka, bet iegūtas arī jaunas mēbeles un cits aprīkojums. Tapušas drošas telpas medikamentu un aprūpes materiālu glabāšanai. Ir izveidota izsaukumu sistēma, katrā palātā tagad ir palīdzības izsaukšanas pogas. Turpmāk ērtāk un drošāk varēs izmantot arī visu nepieciešamo aparatūru.

"Ir izveidotas konsoles, kur varam pieslēgt dažādu aparatūru bez problēmām, vadi vairs netīsies pa kājām. Katrā istabā ir skābeklis, būs interneta pieeja, daudzas lietas esam uzlabojuši," sacīja Krastiņa.

Piesaistot Eiropas naudas, jau līdz šim Vidzemes slimnīcā veikti dažādi infrastruktūras uzlabojumi. Līdz ar šo projektu sperts atkal nākamais lielais solis.

Nākamo trīs gadu laikā pārbūve notiks arī neiroloģijas, terapijas un citās nodaļās, kas vēl nebija izremontētas, un ambulatorajā korpusā.

"Šobrīd mums ir tikai puse izremontēta atbilstoši mūsdienu prasībām. Prasības ļoti aug pret vidi saistībā ar to pašu ventilāciju. Iepriekš Bērnu nodaļā ventilācijas nebija, tagad ir. Arī visas ugunsdrošības prasības," klāstīja Vidzemes slimnīcas valdes priekšsēdētājs Uģis Muskovs.

Lai atjaunotu pārējās novecojušās slimnīcas telpas, kopumā paredzēts izlietot ap astoņus miljoniem eiro. Lielākā daļa - 85% - ir Eiropas struktūrfondu līdzfinansējums, pārējais ir valsts budžeta un pašas slimnīcas finansējums.

1 komentārs
Santa Šķila Šķila
Mēbeles vienmēr telpu padarīs gaišāku - https://up-mebeles.lv/
Pievienot komentāru
Komentēt vari ar kādu no saviem sociālajiem profiliem
Latvijā
Ziņas
Jaunākie
Populārākie
Interesanti