Dienas ziņas

Jēkabpils Tieslietu namam – spāru svētki

Dienas ziņas

Dienas ziņas

Veidojas rindas kvotu un speciālistu trūkuma dēļ

Vidzemes slimnīcā veidojas rindas kvotu un speciālistu trūkuma dēļ

Vidzemes slimnīcā atsevišķās jomās vērojams gan valsts apmaksāto pakalpojumu kvotu, gan attiecīgo speciālistu trūkums, par ko liecina izveidojušās pakalpojumu gaidītāju rindas. Piemēram, lai saņemtu ehokardiogrāfijas izmeklējumus, rindā jāgaida pat vairāk nekā pusgads. 

Vidzemes slimnīcai piešķirtās kvotas valsts apmaksātu veselības aprūpes pakalpojumu sniegšanai vēl nav beigušās, jo tās tiek līdzvērtīgi sadalītas katram mēnesim, taču par to nepietiekamību liecina gaidīšanas rindas.

“Līdzīgi kā mums līgumā ir paredzēts, mēs šim gadam piešķirto summu plānveidīgi izdalām uz divpadsmit, respektīvi, lai būtu visu cauru gadu pieejams, un šādu pakalpojumu arī sniedzam, un tiem cilvēkiem, kas vēlas ātrāk šo pakalpojumu iegūt, ir iespējams iegūt maksas pakalpojumu. Jāatzīmē, ka diemžēl arī uz ultrasonogrāfiju ir rindas uz maksas pakalpojumiem,” stāstīja Vidzemes slimnīcas valdes priekšsēdētājs Uģis Muskovs.

Tomēr slimnīcas valdes priekšsēdētājs uzsver, ka situācija dažādās jomās atšķiras.

Piemēram, dienas stacionāra pakalpojumu sniegšanā vērojama pozitīva situācija gan finansējuma ziņā, gan pakalpojuma saņemšanai.

Turpretī dažādu speciālistu konsultācijām kvotu pietiek, taču trūkst pašu speciālistu un ir problēmas ar to piesaisti.

Savukārt kvotu trūkums asi jūtams diagnostikas veikšanai, līdz ar ko pakalpojums ne vienmēr ir savlaicīgi pieejams.

“Šī situācija šobrīd ir tāda, ka visgarākā gaidīšanas rinda uz valsts pakalpojumu mums ir izveidojusies tieši uz ehokardiogrāfiju, tur rinda ir 237 dienas, lai sagaidītu valsts pakalpojumu,” pastāstīja slimnīcas Klientu apkalpošanas nodaļas vadītāja Inese Jurdže.

“Ja runājam par datortomogrāfiju, tad tur gaidīšanas rinda šobrīd ir 35 dienas, un, salīdzinot datus ar 1. augustu, tad šīs rindas ir mazliet sarukušas,” piebilda Jurdže.

Garo gaidīšanas laiku ehokardiogrāfijas veikšanai slimnīcā skaidro tieši ar speciālistu trūkumu, līdz ar ko pakalpojumu šai jomā var nodrošināt tikai divreiz nedēļā. Tāpat slimnīcas pārstāvji norāda, ka citur, kur speciālistu pietiek, darbs tiek veikts ar 106% atdevi, kas nozīmē, ka valsts apmaksātie pakalpojumi tiek sniegti nedaudz vairāk, nekā to paredz piešķirtās kvotas, ar cerību, ka gada beigās tiks pārskatīts budžets un tiks piešķirti papildu līdzekļi, un to apliecina arī iepriekšējo gadu pieredze.  

Latvijā
Ziņas
Jaunākie
Interesanti