Dienas ziņas

Projekta īstenošanu apdraud finansējuma trūkums

Dienas ziņas

Atbrauc no Ķīnas, lai piedalītos vēlēšanās

Vidzemes slimnīcā praktizējas topošās medmāsas

Vidzemes slimnīcā praktizējas topošās medmāsas

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 4 gadiem.

Vidzemes slimnīcā praktizējas 11 medicīnas māsas, kuras pirms diviem gadiem sāka mācības Rīgas Stradiņa universitātes Sarkanā Krusta medicīnas koledžas tā sauktajā Valmieras grupā. Vairākas topošās medmāsas paralēli praksei slimnīcā arī strādā, un tas palīdz risināt medicīnas darbinieku trūkumu.

Vidzemes slimnīcā cer, ka arī pēc studiju beigām jaunietes paliks strādāt ārstniecības iestādē.  

No māszinību studiju grupas 16 studentiem Valmierā praktizējas 11, bet 5 praktizējas citur, tuvāk savai dzīvesvietai Limbažos vai Alūksnē.

Vidzemes slimnīcā notiek ne tikai prakse, bet arī daļa no teorētiskās apmācības, bet sestdienās studenti dodas uz koledžu Rīgā. Viena no topošajām medicīnas māsām Liene Lasmane piektdien gan nebija praksē, bet darbā, jo Vidzemes slimnīcā strādā kā medicīnas asistente.

“Ļoti intensīvs man tas grafiks. Paspēju gan praksi, gan darbu. Tā kā strādāju jau otro gadiņu, tad ir jau kaut kādas iemaņas, kas palīdz praksē, prakses dokumentāciju vest ir vieglāk. Rehabilitācijas nodaļā strādāju par medicīnas asistenti un rehabilitācijas nodaļā arī kā māsa eju praksi. Visas procedūras, ļoti daudz manipulācijas, tādas, par kurām nekad nebūtu iedomājusies, ka tādas ir…” ar savu pieredzi dalījās medicīnas asistente, praktikante Liene Lasmane.

Pēc studiju beigšanas Liene plāno turpināt strādāt Vidzemes slimnīcā, jo dzīvo Valmierā. Līdzīgi domās arī citi praktikanti. Topošās medicīnas māsas šo gadu laikā iepazīst darbu dažādās nodaļās.

Ar nākamgad Rīgas Stradiņa universitātes Sarkanā Krusta medicīnas koledža sadarbībā ar Vidzemes slimnīcu uzsāks jaunas māsu grupas apmācību, kā arī māsas palīgu apmācību, kur pēdējos gados jau bijuši trīs izlaidumi.

 “Mēs kā slimnīca noteikti esam tikai ieguvēji, jo šie ir mūsu cilvēki. Viņi pazīst mūsu slimnīcu, zina mūsu vidi, visās nodaļās viņi ir pazīstami un, es domāju, ka ieguvēji ir arī studenti, jo, kad viņi šeit patiešām kā pilnvērtīgas māsas ieradīsies, tad tā nebūs sveša vide, nebūs jaunas lietas, kas jāmācās, bet viss būs tuvs un pazīstams,” sacīja Vidzemes slimnīcas galvenā māsa Antra Kupriša.

Vidzemes slimnīcā spriež, ka šis ir efektīvākais veids, kā piesaistīt jaunus kolēģus, tos izskolojot un izaudzinot, jo tie mediķi, kas jau studiju laikā praktizējas Rīgā, visbiežāk jau atrastajā vietā arī paliek strādāt un vairs uz reģioniem neatgriežas.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti