Dienas ziņas

Mācās izmantot kaņepes kā būvmateriālu

Dienas ziņas

Sapņa piepildījums Firkspedvāles muižā

Attīstīs kultūras tūrismu Vidzemes piekrastē

Vidzemes piekrastē atjaunos trīs estrādes un paplašinās novadpētniecības centru

Vidzemes piekrasti gadā apmeklē vairāk nekā 40 000 ceļotāju, galvenokārt no Skandināvijas valstīm, Vācijas un Krievijas. Palielinoties ārzemju ceļotāju skaitam, pieaug arī interese par kultūras tūrismu.

Lai apmierinātu pieprasījumu Vidzemes piekrastē, četru pašvaldību kopprojektā ar Eiropas fondu atbalstu tiks atjaunotas trīs estrādes, paplašināts novadpētniecības centrs, kā arī veikti citi tūrisma infrastruktūras uzlabojumi.

Līdzās Latvijā garākajam gājēju tiltam, kas jau kļuvis par vienu no tūrisma objektiem Carnikavā, atkal rosās būvnieki. Šoreiz tiek labiekārtots svētku laukums, bet līdz nākamajam gadam izveidoti vai paplašināti tiks vēl četri objekti, kurus vienotā tūrisma maršrutā saistīs promenāde. “Ir svarīgi, lai vairāki novadam nozīmīgi objekti tiktu savienoti ar tādu skaistu ceļu. Šī promenāde, kas tālāk iet gar Gauju un nogriežas uz Vecgauju, ļaus cilvēkiem vienkārši pārvietoties no viena objekta uz otru,” stāsta Carnikavas novada attīstības nodaļas vadītāja Ināra Stalidzāne.

Precīzas tūrisma statistikas par novadu kopumā īsti neesot, bet novadpētniecības centrā trīs gadu laikā viesu skaits pieaudzis no 3000 līdz 7000.

Šajā projektā novadpētniecības centram tiks izbūvēta klēts - izstāžu zāle, kas ļautu tūristu skaitam vēl palielināties. “Pirmajā gadā, kad mēs piedāvāsim jaunu ekspozīciju, mēs gaidām, ka varētu būt līdz pat 8000 viesu, bet mēs ļoti gaidām ne tikai kvantitatīvo, bet arī kvalitatīvo paplašināšanos. Līdz ar to varēsim izstrādāt jaunas muzejpedagoģiskās programmas un jaunus pakalpojumus piedāvāt,” pauž Carnikavas novadpētniecības centra vadītāja Olga Rinkus.

Četru pašvaldību kopējā projektā Saulkrasti nolēmuši atjaunot 20. gadsimta sākumā izbūvēto estrādi. Pašlaik estrāde nav piemērota nevienam no lielajiem vasaras festivāliem, bet pēc projekta īstenošanas tā kļūs par savdabīgu āra koncertzāli ar burai līdzīgu jumtu virs skatītāju krēsliem. ““Saviļņojošā Vidzeme” ir jau ilgākus  gadus veidots kopējs piedāvājums. Šis projekts ir ieguldījums infrastruktūrā, lai mēs ne tikai ražotu bukletus un piedāvātu kaut ko, bet arī, lai būtu jau konkrētāks nodrošinājums infrastruktūras iecerēm,” norāda Saulkrastu novada attīstības un plānošanas nodaļas vadītājs Pauls Lielmanis.

Gandrīz piecus miljonus eiro vērtajā kultūras tūrisma infrastruktūras projektā estrādi  atjaunos arī Salacgrīvas novadā, bet Limbažu novadā, kur piekrastes zona ir vismazākā, tikšot labiekārtota pludmale. Vienotais tūrisma klasteris “Saviļņojošā Vidzeme” izveidots pirms astoņiem gadiem, lai veicinātu tūrisma pakalpojumu sniedzēju sadarbību un tūrisma attīstību.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti
Latvijā
Ziņas
Jaunākie
Interesanti