Dienas ziņas

Latvijas satelīts «Venta-1» gaida lidojumu izplatījumā

Dienas ziņas

Norit arheoloģiskā izpēte Cēsu vecpilsētas Rīgas ielā

Noskaidroti labākie «Gaismas nesēji»

Vidzemes «Gaismas nesēja» Dace Smukša tic – bibliotēkai jāmainās līdzi laikam

Bibliotēka ir cilvēku garīgās sakārtošanās laboratorija - par to pārliecināta Ropažu bibliotēkas vadītāja Dace Smukša, kura šogad kļuva par konkursa ''Pagasta bibliotekārs - gaismas nesējs'' Vidzemes reģiona uzvarētāju. 

''Gaismas nesēja'' tituls ir apbalvojums, ko Latvijas Nacionālās bibliotēkas Atbalsta biedrība piešķir labākajam bibliotekāram katrā reģionā.  Līdz šim ''Gaismas nesēja'' titulu saņēmuši četrdesmit septiņi bibliotekāri.       

Pagājušā gadsimta divdesmitajos gados par pašu iedzīvotāju līdzekļiem būvētā Aizsargu biedrības māja Ropažos ilgus gadus stāvējusi tukša,  bet tagad tā  atkal kļuvusi par grāmatu krātuvi.

“Jā, šeit jau pašos pirmsākumos tika izveidots bibliotēkas apmaiņas punkts, vēl trīsdesmitajos gados, un šeit Ropažu novadā arī sākās ideja par bibliotēku. Tika dāvinātas un vāktas pirmās grāmatas,” stāsta bibliotekāre Aurēlija Bināne.

Pēdējos piecos gados lasītāju skaits Ropažos  dubultojies un jau  tuvojas pusotram tūkstotim. Un bibliotēka jau sen vairs nav tikai vieta, kur apmainīt grāmatas. Pēcpusdienās šeit iegriežas attālāko ciemu bērni, kam jāgaida autobuss, un ceļš uz bibliotēku ierasts arī jaunajām māmiņām.

“Bērniem ir Pūka skola, piemēram, kas ir mazajiem bērniņiem, kuri vēl neiet bērnudārzā. Te var atnākt un kaut ko jaunu uzzināt,” stāsta ropažniece Ilvija Stūrestepe.

Gan lasītāji, gan darbinieki saka - bibliotēkas dvēselīte esot tās vadītāja Dace, kura pirms 12 gadiem ļāvās izaicinājumam un sociālo darbu nomainīja pret bibliotēkas vadīšanu.

 “Man liekas, ka bibliotēkas ir tik ļoti attīstījušās, ka tām visu laiku jābūt tādā pārmaiņu procesā, jāpiemērojas, jo mēs neesam tikai kultūras, mēs esam izglītības, mēs esam sociālā iestāde. Ļoti plašas funkcijas,” uzskata Dace Smukša.

Ieguldītais darbs pagājušā gada nogalē atalgots ar labākās bibliotēkas titulu Pierīgā, bet šonedēļ Dace Smukša kļuvusi par  ''Pagasta Gaismas nesēju'' Vidzemē.

“Tiešām bija pārsteigums, kad piezvanīja un pateica – “apsveicam, mēs esam jūs izvēlējušies šai nominācijai”. Nu, tas bija pārsteigums,” atzīst Smukša.

 ''Gaismas nesējas'' titulu Kurzemē ieguva Pāvilostas bibliotēkas vadītāja, Latgalē Žīguru bibliotēkas bibliotekāre, bet Zemgales ''Gaismas nesēja'' mīt Kokneses bibliotēkā. 

Pērn titulu  „Pagasta bibliotekārs - gaismas nesējs“ Vidzemē ieguva  Andra Auniņa,  Rencēnu pagasta 1. bibliotēkas vadītāja, kura pārliecināta, ka bibliotēka ir svēta vieta, kur ne tikai gūt zināšanas, bet arī atrast sevi.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti
Svarīgākais šobrīd

Informējam, ka LSM portālā tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Turpinot lietot šo portālu, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Uzzināt vairāk

Pieņemt un turpināt