Dienas ziņas

Slēdz nerentablos autobusu reisus laukos

Dienas ziņas

Dienas ziņas

Tapis albums «Vidzemē man būt!»

Vidzemes dabas un kultūrvēstures «pērles» apkopo foto albumā

Gaidot Latvijas valsts simtgadi, tapis foto albums "Vidzemē man būt!", kas atspoguļo dabas un kultūrvēsturiskās vides bagātību un daudzveidību. Fotogrāfu atsaucība sākotnēji nav bijusi liela, tomēr izdevējiem izdevies piesaistīt 100 fotogrāfu no visas Latvijas. 

Biedrības "Balvu olūts” izdotajā  albumā kopumā iekļautas 195 fotogrāfijas no 49 Vidzemes novada pašvaldībām.

Rūpīgi atlasot iesūtītos darbus, no katras projektā iesaistītās pašvaldības ievietotas četras fotogrāfijas, tā pilnīgāk atainojot Vidzemes kopējo spektru.

"Ir pašvaldības, kuras ir bagātas gan ar kultūrvēsturisko mantojumu, gan ar dabu, gan ar kolektīviem, kas tur dejo, gan ar uzņēmumiem, bet ir tādas pašvaldības, kur nav ne piļu, ne muižu, kur pašvaldība atrodas Pierīgā  un tā parasti vispār netiek nekur ievērota. Tad, protams, mēs skatījāmies, lai tas būtu tā līdzsvarā," teica biedrības "Balvu olūts" valdes priekšsēdētāja Zanda Arnicāne

Rezultātā  albuma tapšanā iesaistīti 100 fotogrāfi no visas Latvijas, daļa no kuriem  piedalījās arī grāmatas atklāšanas svētkos Cesvainē. 

"Bildes šķirstot un skatot, saprot, ka no katra novada ir kaut kas izcelts un pateikts, un pilnīgi prieks skatīties – par vietām, kur  varbūt es vēl neesmu bijusi, kur gribu aizbraukt un paskatīties. Par tiem notikumiem, kas tur ir notikuši, un katru gadu noteikti notiek. Es domāju tiešām visiem cilvēkiem patiks pašķirstīt, paskatīties un papētīt," teica fotogrāfe Ginta Ažuka no Limbažu novada

Gintas Ažukas darbs kā otrs labākais novērtēts portālā "draugiem lv" izvietotajā balsojumā. Savukārt agrais rīts Gaujienā guvis vislielākās skatītāju simpātijas. 

"Īstenībā mūsu Latvija ir ļoti skaista un to ieraudzīt var pārsvarā  agri no rītiem. Saulīte ir uzlekusi, migla pazūd, un tad tu ieraugi to brīnišķīgo skatu

un domā – ko tad citi dara, kāpēc viņi šeit nav? Un tad es to nofotografēju, un tagad tiešām tas rezultāts ir brīnišķīgs," sacīja fotogrāfe Inese Lukjanoviča.

Vidzemi krāšņi reprezentējošais albums izdots 1000 eksemplāros. Šis ir jau trešais biedrības izdevums. Pērn izdotas grāmatas ar Sēlijas un Latgales dzejnieku un fotogrāfu darbiem.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Latvijā
Ziņas
Jaunākie
Interesanti