Dienas ziņas

«Spaisa» bodītes iznīkušas; plāno nākamos soļus

Dienas ziņas

Zolitūdes eksperimenta galvenais mērķis sasniegts

Vidzemes Augstskolā sāk iekšējās reformas

Vidzemes Augstskolā sāk iekšējās reformas

Sarūkot studentu skaitam, par finanšu optimizāciju jādomā arī augstākās izglītības iestādēs. To saprot Vidzemes Augstskolā, kur vēl pirms finansiālu grūtību rašanās sāktas vērienīgas iekšējās reformas. Tās skar gan administratīvo sektoru, gan mācību saturu.

Nākamajā mācību gadā Vidzemes Augstskola savus studentus uzņems rekonstruētajā inženierzinātņu kompleksā, kas augstskolai prasījis lielus finanšu ieguldījumus. Lai optimizētu izmaksas, augstskolā notikušas iekšējās reformas. To laikā apvienotas trīs fakultātes.

„ Mēs zinām, ka studentu skaits -arī tādas ir prognozes - samazināsies nākotnē, mēs, protams, ceram, ka mūsu augstskolā tas notiks mazāk kā citur, bet vienalga - līdz ar to mums vajag kaut kā optimizēt izmaksas nākotnē. Ja virzieni sadarbojas, tad dažu studentu grupas mēs varama salikt kopā un viņiem mācīt kopā. Tas nozīmē, ka mums nevajadzēs divas reizes maksāt pasniedzējam,” vienu risinājumu ieskicē Vidzemes Augstskolas rektors Gatis Krūmiņš.

Rektors atzīst, ka izmaksas iespējams samazināt, savstarpēji sadarbojoties ar uzņēmumiem un citām izglītības iestādēm gan lokālā, gan starptautiskā mērogā:

„Ja ir mazāks studentu skaits un ir ierobežots arī labu pasniedzēju skaits, daudz prātīgāk ir iesaistīties un daudzas lietas darīt kopā. Piemēram, mūsu dokturantūra Inženierzinātņu fakultātē ir kopīga ar Rēzekenes Aaugstskolu. Un tas ceļš ir ļoti pareizs.”

Lai šā brīža darba tirgum sagatavotu konkurētspējīgus speciālistus, mācību saturā jāakcentē radoša un inovatīva domāšana, tāpēc vairākās mācību programmās, tostarp politoloģijā, gaidāmas arī saturiskās pārmaiņas.

„Jebkurai lietai ir jāaug lielākai, jāaug vecākai un bieži vien tās lietas, kas labi strādā, ir jāattīsta labāk uz priekšu, un tas ir tāds kā loģisks šīs programmas jaunais attīstības posms. Mēs skatījāmies kāda veida pienesums ir no mūsu absolventiem, un mēs redzam, ka absolventi vairāk strādā pie nevis problēmu radīšanas politikā, bet vairāk pie problēmu risināšanas,” norāda Visvaldis Valtenbergs, Vidzemes Augstskolas Sociālo zinātņu fakultātes docents.

Radošo pusi uzsver arī  politoloģijas programmas studente Līga Bērzkalne:

„Līdz šim, ko es jutu, ka mēs vairāk mācījāmies pārvaldību un varbūt arī man nedaudz pietrūka šīs inovāciju daļas. Tas būs tieši tas, uz ko tagad tiks likts fokuss un par ko arī tiks runāts, lai jaunieši kļūst radoši, nāk klajā ar savām idejām. Tas tiešām ir ļoti svarīgi cilvēkiem, lai viņi ietekmētu darbu valsts pārvaldē, nāktu klajā ar foršām idejām nevalstiskajā sektorā, privātajā sektorā.”

Augstskolā cer, ka īstenotās reformas palīdzēs sagatavot profesionālus un darba videi atbilstošus speciālistus, kā arī sabalansēs izdevumus.

 

 

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti
Svarīgākais šobrīd

Informējam, ka LSM portālā tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Turpinot lietot šo portālu, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Uzzināt vairāk

Pieņemt un turpināt