Sadaļas Sadaļas

Dienas ziņas

Sēņojot atrod nesprāgušu kara lādiņu

Dienas ziņas

Dienas ziņas

Zemessargi gatavojas militārajām mācībām «Zobens 2020»

Vidzemē zemessargi gatavojas militārajām mācībām «Zobens 2020»

Septembra izskaņā Vidzemē norisināsies šī gada lielākās Zemessardzes mācības “Zobens 2020”. Tām zemessargi gatavojas jau vairākas nedēļas. Līdztekus prasmēm evakuēt ievainotos un sniegt pirmo palīdzību karavīri attīsta kaujas iemaņas, izspēlējot mācību scenārijā paredzētos taktiskos vingrinājumus.

Gatavojoties ienaidnieka uzbrukumam, zemessargi mežā ierīko taktiskos slēpņus. Viņu uzdevums – sagaidīt un atvairīt uzbrucēju, apturot pretinieka tālāku kustību. Šāds ir mācību uzdevums.

“Mēs gaidām, kad brauks pretinieks. Mums jādod uguns. [..] Mums paziņos, kad ir jāatklāj uguns, un tad mēs arī šaujam. Izlienam ārā un šaujam,” stāsta Zemessardzes 22. kājnieku bataljona zemessargs Mareks Eglīte.

“Mācības ir ļoti interesantas, man patīk pašam. Šajā gadā esmu ļoti aktīvs, uz katrām esmu bijis mācīties. Un loma kā ienaidniekam,” stāsta Zemessardzes 22. kājnieku bataljona vecākais zemessargs Egils Dziļums.

“Jālieto visas savas iemaņas, ko esi guvis, dienējot Zemessardzē. Pašam pieredze ir jau 28 gadi. Nav tā, ka domā: man jau tik daudz gadi, nevajag tās mācības. Bet, protams, tās ir vajadzīgas. Katru reizi nāk kaut kas jaunāks klāt,” norāda Zemessardzes 22. kājnieku bataljona vecākais zemessargs Aldis Seņka.

Slēpņu un pretslēpņu taktika un ienaidnieku apturēšana ir viens no vingrinājumiem, kas būs jāveic šī gada lielākajās Zemessardzes mācībās “Zobens 2020”. To laikā zemessargi dosies arī patruļās un reidos, ierīkos novērošanas posteņus un veiks citus uzdevumus.

“Mācībām lielais scenārijs ir konvencionāls iebrukums, kad kāda nedraudzīga kaimiņvalsts ir nolēmusi ieņemt Latvijas teritoriju, pa ceļam virzoties uz Rīgu. Šeit mēs mēģinām samazināt viņu ātrumu, novirzīt viņu kustību, traucējot virzīšanos uz mūsu valsts galvaspilsētu,” mācību scenāriju atklāj pulkvežleitnants, Zemessardzes 22. kājnieku bataljona komandieris Dmitrijs Oreškins.

Mācībās piedalīsies aptuveni 1000 Vidzemes brigādes zemessargu un karavīru. Uzdevumus viņi veiks plašā teritorijā, kas aptver septiņus novadus. Par kaujas lauku pārtaps pilsētvide, meži un pļavas.

“Zemessargs nevar domāt standarta rāmī, kā tas ir grāmatā rakstīts. Kā vienmēr esmu teicis, mēs esam pārāk maza tauta, lai mēs būtu dumji. Mums jābūt gudriem, izdomu bagātiem, atraktīviem, lai pretiniekus pārsteigtu jebkurā vietā un brīdī,” saka Zemessardzes 22. kājnieku bataljona virsseržants Vilnis Pavlovičs.

Mācības “Zobens 2020” būs atskaites punkts, kas parādīs zemessargu vienību spējas pildīt valsts aizsardzības uzdevumus.

 

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Jaunākie
Interesanti

Informējam, ka LSM portālā tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Turpinot lietot šo portālu, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Uzzināt vairāk

Pieņemt un turpināt