Dienas ziņas

Zoodārza filiālē «Cīruļi» jauni iemītnieki

Dienas ziņas

Dienas ziņas

Kā piesaistīt vairāk audžuģimeņu?

Vidzemē strādā, lai piesaistītu vairāk audžuģimeņu

Lai piesaistītu jaunas audžuģimenes, aizbildņus un adoptētājus, jau vairākus mēnešus Latvijā strādā pirmie ārpusģimenes aprūpes atbalsta centri. Sadarbībā ar pašvaldībām un bāriņtiesām speciālistiem izdevies uzrunāt jau vairākus potenciālos audžuvecākus, kuri drīzumā sāks apmācības. Un tagad centra darbinieki meklē iespējas, kā pilnveidot un uzlabot pakalpojumus un to pieejamību

Vidzemes Ārpusģimenes aprūpes atbalsta centrs durvis vēra šī gada augustā. Šobrīd centra speciālisti sadarbojas ar jau 31 audžuģimeni, kuras rūpējas par kopumā 61 bērnu, bet vēl trīs ģimenes gaida audžubērnu uzņemšanu. Tas arī ir atbalsta centru galvenais uzdevums - piesaistīt jaunas audžuģimenes, tādējādi samazinot institucionālo aprūpi valstī. Līdztekus tam  speciālisti ģimenēm un bērniem sniedz informatīvo un emocionālo atbalstu, kā arī  nodrošina apmācības un zināšanu pilnveides kursus. 

“Mēs arī mēģināsim papildināt ar jauniem pakalpojumiem, ar jaunām aktivitātēm. Doma ir vasarā organizēt vasaras nometnes ģimenēm, kur tad arī vairāk satuvinās, vairāk parādās gan tās vajadzības, gan tā satuvināšanās, gan tā draudzīgā attieksme, lai izveidotu šīs uzticēšanās attiecības,” stāsta Vidzemes Ārpusģimenes aprūpes atbalsta centra vadītāja Agita Dreiblate.

Pirms diviem mēnešiem ārpusģimenes aprūpes atbalsta centrs darbu sācis arī Gulbenē. Tur reģistrētas 27 audžuģimenes, ar kurām speciālisti strādās, bet četras jaunas ģimenes drīzumā varētu sākt apmācības. Pirmie potenciālie audžuvecāki uzrunāti arī Balvu un Jaunpiebalgas novadā, un, lai piesaistītu vēl vairāk audžuģimeņu, nākamgad centra speciālisti atbalsta grupas un nodarbības organizēs izbraukumos - tuvāk cilvēku dzīvesvietai. 

“Laukos tā ir milzīga problēma - sabiedriskais transports. Cilvēkiem arī ir bērni ģimenē, kuram mazāki, kuram lielāki. Laukos ir saimniecības. Patiesībā uz dienu viņi aizbraukt nevar. Ir vietas, kur sabiedriskais transports reizi nedēļā kursē,” norāda Gulbenes Ārpusģimenes aprūpes atbalsta centra vadītāja Rasma Piliņa.

Pašlaik Latvijā reģistrētas vairāk nekā 600 audžuģimenes un ap 5000 aizbildņu, adoptētāju un viesģimeņu. To skaits pēdējos gados pieaug, bet aprūpes iestādēs ievietoto bērnu skaits pamazām samazinās. 

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Latvijā
Ziņas
Jaunākie
Interesanti