Dienas ziņas

Atmiņas par deportācijām Balvos

Dienas ziņas

Bērzu sulas pārtop dzirkstošā dzērienā

Vidzemē nozog mežizstrādes tehniku

Vidzemē nozog mežizstrādes tehniku

Kādai mežizstrādes firmai Vidzemē šopavasar lielus zaudējumus radījuši zagļi. Pagājušās piektdienas naktī no meža masīva Strenču novadā nozagts traktors ar šķeldošanas iekārtu. Policija cer, ka atsauksies iedzīvotāji, kas varētu būt ko manījuši, un vērtīgo tehniku izdosies atgūt.

Mežizstrādes firmai, kas aizvadītajā nedēļā Strenču novada Plāņu pagastā veica meža darbus, nu palicis vairs tikai viens traktors ar šķeldotāju, kuru varēs nodarbināt mežā. Tieši tāds pats izskatījies arī nozagtais traktors. „No rīta braucām uz darbu un traktora vairs nebija. Tur mežsarga māja bija un nekāda braukšana tur nenotiek, maza satiksme, tāpēc arī atstājām,” saka mašīnas īpašnieks Sandris Kalniņš.

Traktors no meža izvests ap pusē vienpadsmitiem piektdienas vakarā. Radītos zaudējumus uzņēmums vēl nav aplēsis, bet tie noteikti ir ievērojami. Uzņēmējs uzsver, ka traktors mežā atstāts, jo tā vadāšana šurpu turpu ik dienu firmai izmaksātu krietni dārgi.

Nav jau soma, ko var katru vakaru mājās aiznest. To pieskatīšanu it kā bijām ierunājuši ar mežsargu. Viņš lietas kursā bija. Nobrīnījies, ko naktī brauc ārā,” skaidro Kalniņš.

Par notikušo policijā uzsākts kriminālprocess un izmeklēšanas gaitā policijas darbinieki aicina atsaukties arī iedzīvotājus, kas varētu būt manījuši ko aizdomīgu. Līdzšinējā pieredze liecina, ka līdzīga veida traktortehniku tomēr izdodas atrast. „Vidzemes reģionā 3-4 gadījumi gadā. Vismaz pusē gadījumu nozagtā tehnika tiek atrasta,” klāsta Vidzemes policijas pārstāve Dace Jukāma.

Krietni biežāk policijai nākas izmeklēt gadījumus, kad mežā vai citviet atstātā tehnika ir apzagta.

No degvielas tvertnēm izzagta dīzeļdegviela vai tiek noskrūvētas vērtīgas detaļas, tāpēc aicinām jau preventīvi sargāt savu īpašumu,” norāda Jukāma.

Vainīgajam par traktortehnikas zādzību draud cietumsods no diviem līdz 10 gadiem, kā arī iespējama mantas konfiskācija.

 

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti
Latvijā
Ziņas
Jaunākie
Interesanti