Vidzemē meitene gūst zibens izraisītu elektrotraumu

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 5 gadiem.

Kāda 11 gadus veca meitene piektdien, 3.augustā, negaisa laikā Vidzemē guvusi elektrotraumu pēc tam, kad netālu no viņas iespēra zibens. Meitene nogādāta slimnīcā, tāpat piektdien hospitalizēti deviņi cilvēki, kuri cietuši no karstuma, informē Neatliekamās medicīniskās palīdzības dienesta pārstāve Ilze Bukša.

No pārkaršanas dēļ slimnīcā nogādātajiem cilvēkiem četri bija bērni vecumā no četriem līdz 11 gadiem. Pārkaršana radusies, nepietiekami dzerot ūdeni un ilgstoši uzturoties saulē.

Šo iemeslu dēļ cilvēkiem radušies pārkaršanas simptomi: augsta temperatūra, vemšana, slikta dūša.

Neatliekamās medicīniskās palīdzības dienesta pārstāve Ilze Bukša
00:00 / 00:38
Lejuplādēt
"Noteikti vēl šajās dienās, kamēr pieturēsies karstums, jāatceras par piesardzību. Regulāri visas dienas laikā ir jāpadzer ūdens. Jāpadzer vairāk nekā parasti. Tāpat ir jāizvairās no uzturēšanās tiešos saules staros ārā saulē viskarstākajā laikā no plkst.11 līdz 15. Un jārod iespēja, kā sev pašam palīdzēt atvēsināties, vai ieejot vēsā dušā vairākas reizes dienā, kārtīgi padzeroties ūdeni un pasaudzējot sevi no pārkaršanas," teica Bukša.

 

NMPD pārstāve minēja, ka atpūtā pie ūdens Rīgā noslīcis vīrietis. Savukārt Jūrmalā no noslīkšanas izdevies izglābt astoņus gadus vecu bērnu.

Viņš, rotaļājoties ūdenī, sācis slīkt, un tas laikus pamanīts. Bērns izvilkts no ūdens un pēc slīkšanas nogādāts slimnīcā.

"Tāpat, ja runājam par sezonālām traumām, varētu pieminēt arī zibens radītu traumu. Tā ir 11-gadīgai meitenei Vidzemē. Pēc mediķiem sniegtās informācijas, dažu metru attālumā no meitenes zemē iespēra zibens. Un meitene ir guvusi zibens radītu elektrotraumu, strāvas triecienu. Arī kādu brīdi bijusi bez samaņas. Tālāk jau meitene ir nogādāta slimnīcā," teica Bukša.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti