Dienas ziņas

Ukrainā ieņem Tieslietu ministrijas ēku

Dienas ziņas

Liepājā streiko jūrniecības studenti

Vidzemē lauksaimniekus aicina kooperēties

Vidzemē lauksaimniekus aicina kooperēties

Latvijas lauku attīstības pamats nākotnē ir kooperācija – tā uzskata vairāku lauksaimniecības nozaru pārstāvji Vidzemē. Līdz šim kooperācija palīdzējusi veiksmīgi attīstīties piena, gaļas un graudkopības nozarei. Lauksaimnieki redz, ka turpmākajos gados jāveicina spēku apvienošana arī bioloģiskās lauksaimniecības, mežsaimniecības un augļu ražošanas nozarē.

Līdz šim kooperācija ļāvusi sekmīgi attīstīties graudkopības un piensaimniecības nozarēm, taču nākotnē, apvienojot spēkus, sevi tirgū sekmīgi varētu pieteikt arī bioloģiskās saimniecības

Latvijas laukiem galvenokārt raksturīgas mazas un nelielas saimniecības, kas, mainoties tirgus apstākļiem, ir neaizsargātas. Kooperācija ļautu šīm saimniecībām apvienot resursus, lai kopīgi iekarotu tirgu un ražotu efektīvāk.

„Mums ir jādomā par pievienoto vērtību. Nevis tikai pirkt un pārdot, bet pārstrādāt un iegūt produktu un atrast tam labāko tirgu. Tā ir mūsu nauda, kuru mums ir jāvar paņemt,” saka AS „Jaunpils pienotava” valdes priekšsēdētāja Ilze Aizsilniece.

„Mums pārdošanas tirgus vairs nav šaurs, svaigiem produktiem. Es domāju, ogas, pienu. Bet šīs ir jau plašākas realizācijas iespējas, ja mēs viņus sagatavojam tirgus kondīcijai, kas jau ir iespējama plašāk,” norāda z/s „Brieži” saimnieks Juris Cīrulis.

Šajās nozarēs strādājošajiem tā būtu iespēja apvienoties, lai iekļūtu ne tikai vietējā, bet arī Eiropas tirgū.  „Par brīvo tirgu, es gribu teikt, ka viņa tāda nav. Bet kooperējoties var salauzt arī šīs problēmas un panākt, ka Latvijas produkti nonāk Eiropas tirgū,” akcentē Lauksaimniecības kooperatīvu asociācijas valdes priekšsēdētājs Indulis Jansons.

Lauksaimniecības organizāciju pārstāvji uzskata, ka nākotnē zemniekiem būtu jākooperējas, arī iegādājoties tehniku un citus ražošanas līdzekļus. Tas ļautu strādāt vēl efektīvāk.

Tomēr, lai kooperācija noritētu sekmīgi, ir būtiski, lai to atbalsta arī valsts un pašvaldības iestādes, jo tā ir iespēja laukos attīstīt uzņēmējdarbību, kā arī veicināt iedzīvotāju atgriešanos lauku reģionos.

 

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti
Svarīgākais šobrīd

Informējam, ka LSM portālā tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Turpinot lietot šo portālu, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Uzzināt vairāk

Pieņemt un turpināt