Dienas ziņas

Atklāj izstādi «Ieskaties acīs Brīvībai»

Dienas ziņas

Nelielajā Ilūkstē atklāts peldbaseins

Atjauno informāciju Latvijas topogrāfiskajai kartei

Vidzemē kartes precizē ar dabā sastopamajiem objektiem

Latvijas Ģeotelpiskās informācijas aģentūra pabeigusi trīs gadu laikā Latvijā uzņemto aerofotogrāfiju datu apstrādi. Tas nepieciešams dažādu Latvijas karšu sagatavošanai, taču ar jaunajām fotogrāfijām no putna lidojuma vien nepietiek.

Lai karšu dati būtu aktuāli un ticami, kartējamā teritorija ir jāapskata arī dabā. Šonedēļ aģentūras darbinieki to dara Kocēnu novadā.

Apsekojamie objekti ir daudz un dažādi, arī ēkas, dažādas nozīmes ceļi, meža takas un citi. Viena no vietām, kur jāsalīdzina, vai Latvijas Ģeotelpiskās informācijas aģentūras līdzšinējie un jauno aerofotomateriālu dati atbilst situācijai dabā, ir Kocēnu novada Zilākalna pagasts. “Sagaidījām ieraudzīt žogus, iekoptus dārziņus, kādas dārza mājiņas, bet redzam tikai bērzu jaunaudzi būtībā ar dažām vecām ābelēm,” stāsta Latvijas Ģeotelpiskās informācijas aģentūras Rietumreģiona vadītājs Ints Liepiņš.

Pārliecinoties, ka norādītajā vietā mazdārziņu vairs nav, tas tiek atzīmēts šogad uzņemtajā aerofotogrāfijā. Tajā jautājuma zīme pielikta klāt arī citiem objektiem, kas līdz šim bijuši iezīmēti arī Latvijas topogrāfiskajā kartē, bet šobrīd nav īsti skaidrs, vai aizvien eksistē.

“Šeit ir bijis agrāk ceļš. Viņš nav vairāk dešifrējies, un ir jautājums, kas ar to noticis. Tagad atbraucam un redzam, ka ceļa nav, un atkal mēs viņu svītrosim nost,” piebilst Liepiņš.

Lauku apsekošanas darbi notiek topogrāfiskās kartes M1:10 000 sagatavošanai un aktualizēšanai visai Latvijas teritorijai. Šis darbs veicams reizi piecos gados, taču, tā kā krīze skāra arī Latvijas Ģeotelpiskās informācijas aģentūru, ir vietas Latvijā, kas nav apsekotas  ilgāku laiku un kur notikušas pat vērienīgas izmaiņas. “Bijām Latgalē, kur pamests, un, kad brauc, tad saproti, ka tā vieta iet bojā. Šeit Vidzemē varbūt tā nešķiet, ka var būt tik pamestas vietas,” norāda Latvijas Ģeotelpiskās informācijas kartogrāfijas inženiere Ilze Vecumniece.

Lai gan daudzi objekti no Latvijas topogrāfiskās kartes būs jāizņem, tomēr nav maz tādu, kas tajā tiks iezīmēti no jauna. Daudzviet uzceltas jaunas ēkas, tapuši arī jauni ceļi, sakoptas citas vietas.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti
Latvijā
Ziņas
Jaunākie
Interesanti