Dienas ziņas

Latvijas muzejpedagogi tiekas «Nedarbnīcā» Latgalē

Dienas ziņas

Ikšķiles vicemērs saglabā amatu

Īsteno projektu latviešu valodas apguvei

Vidzemē īsteno projektu latviešu valodas apguvei imigrantiem

Latvijā dzīvo daudz ārzemnieku un patvēruma meklētāju, kuri vēlas apgūt latviešu valodu, taču pieejamie mācību materiāli ir ļoti sarežģīti - to secinājuši mācību centra “Valodu Mape” speciālisti. Pirms diviem gadiem viņi iesaistījās "Erasmus+" projektā, kura laikā radīta jauna, viegli saprotama un ikvienam pieejama mācību grāmata piecās valodās.

Pirms diviem gadiem, uzsākot projektu “Mafle”, mācību centrs “Valodu Mape” veica pētījumu. Speciālisti apzināja, cik daudz ārvalstu uzņēmēju un darba meklētāju dzīvo Vidzemē un kāda izglītība un latviešu valodas zināšanas ir šiem cilvēkiem. Šo pašu uzdevumu veica arī projekta partneri no piecām Eiropas valstīm, un, salīdzinot ar tur gūtajiem rezultātiem, secināts, ka Latvijā ierodas kvalificētāki un motivētāki ārzemnieki, kuri vēlas apgūt latviešu valodu, bet tas nesokas tik viegli, jo pieejamie mācību materiāli ir sarežģīti.

“Ir visas tautības gandrīz šeit. Un viņi mācās runāt savā uzņēmumā ar saviem darbiniekiem ar tādu jau piezemētu latviešu valodu, jau paši iemācās ikdienā. Šī varbūt būs sakārtotāka valoda. Mēs skatījām, ka materiāli ir, nav daudz, bet ir diezgan sarežģīti, atbaida tos ārzemniekus, tik daudz locījumu. Sapratu, ka te mums ir lauciņš, kur mēs varam izveidot kaut ko vienkāršāku, kaut ko ar humoru, ar domu, ka nav akadēmiski," teica SIA "Valodu Mape" līdzīpašniece Sarmīte Jenerte.

Projekta laikā mācību centra speciālisti radījuši jaunu latviešu valodas mācību grāmatu pieaugušajiem. Tajā ir maz gramatikas tabulu, bet daudz attēlu un simbolu, lai valodas apguve būtu vieglāka un saprotamāka. Turklāt līdzīgs materiāls tapis arī igauņu, somu, vācu un spāņu valodās. Apgūt jaunas mācīšanās metodes un stilus, kā arī pilnveidot digitālās prasmes pieredzes apmaiņā uz Horvātiju un Austriju devās arī pedagogi.

“Galvenā atziņa ir tā, ka tradicionālās lietas ir un vienmēr  būs spēkā, bez vārdiņu iemācīšanās mēs nevaram apgūt citu valodu, tas arī skaidrs. Un otra lieta, arī pilnīgi skaidra, ka jauni paņēmieni, ko piedāvā mūsu tehnoloģijas, nāk visu laiku klāt un tas viss kopā summējas. Ja cilvēks ieinteresēts, grib mācīties un to dara, tad jau kaut kas no tā sanāk," akcentēja pedagoģe Sarmīte Švalbe.

Mācību materiāls ir veidots A1, A2 līmenim piecās valodās. Latvijā tas arī ir domāts ārzemniekiem, kuri veic uzņēmējdarbību Latvijā, kā arī imigrantiem. Projekts “Mafle” noslēgsies septembra izskaņā, bet jau tagad mācību materiāli internetā ir pieejami ikvienam, kurš vēlas apgūt latviešu valodu.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti
Svarīgākais šobrīd

Informējam, ka LSM portālā tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Turpinot lietot šo portālu, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Uzzināt vairāk

Pieņemt un turpināt