Panorāma

Aplokšņu algas un iemaksas bankomātos

Panorāma

Pļaviņas atkopjas pēc plūdiem

Strauji ceļas ūdens līmenis Gaujā

Vidzemē ar bažām seko ūdens līmenim Gaujā

Vidzemnieki ar bažām seko ūdens līmenim Gaujā un jau tuvākajā laikā kritisks brīdis, kurā izšķirsies, vai pilsēta var daļēji applūst vai nē, būs Valmierā.

Pagaidām gan visuzmanīgāk notikumiem Gaujā seko Strenču iedzīvotāji.

Gaujā pie Strenčiem ūdens līmenis aizvadītajās divās dienās pieaudzis par pusotru metru, sasniedzot 3 metru un 70 centimetru atzīmi. Ūdens visstraujāk kāpis pie Strenču tilta, kur pirmdienas rītā bija izveidojušies pamatīgi koku sanesumi. Dienas gaitā Latvijas autoceļu uzturētāju darbinieki ar speciālu tehniku tos centās atbrīvot.

Strenču iedzīvotāji atzīst, ka rūpīgi seko ūdens līmeņa izmaiņām. Glabšanas dienesta darbinieki regulāri apseko apdraudētākās vietas novada teritorijā. Pirmdien plūdi bija sasnieguši kādas mājas slieksni Jērcēnu pusē un privātmāju Strenčos Beverīnas ielā. Pagaidām gan māju iedzīvotāji no evakuācijas atteikušies.

Beverīnas ielas 10 nama iedzīvotāji pa savu dārzu pirmdien pārvietojas ar laivu. Mājas saimnieks gan stāsta, ka kopš 2010. gada teju ik pavasari nākas rēķināties ar plūdiem

Pēc tam, kad Gaujas tilts bija atbrīvots no koku sanesumiem, ūdens līmenis strauji sāka celties arī pie Strenču estrādes. Īsā laikā tika pārrauts dambis, kas aizsargā pilsētas estrādi un jau pavisam drīz tika pārsniegta 2010. gada plūdu atzīme.

Tuvākajā laikā šis ūdens sasniegs arī Valmieru, kur līdz kritiskajai atzīmei, kad varētu sākties plašu teritoriju applūšana atlikuši aptuveni 60 centimetri.

Vēl pirms Gaujas ievērojami plūdi notikuši citās Latvijas upēs. Vislielākie no tiem Daugavā, kuras krastos appludinātas gan Pļaviņas, gan plaši apgabali Latgalē un Sēlijā.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti
Latvijā
Ziņas
Jaunākie
Interesanti