Dienas ziņas

Baltu vienības diena Kuldīgā

Dienas ziņas

Dienas ziņas

Aizvadītas militārās mācības “Namejs 2021” Vidzemē

Vidzemē aizvadītas militārās mācības «Namejs 2021»

Noslēgusies militāro mācību “Namejs 2021” aktīvā fāze Vidzemē. Tur mežu masīvos aptuveni 1000 dalībnieku šajā nedēļas nogalē trenēja lauku taktiskos vingrinājumus. 

Trīs dienu ilgajās militārajās mācībās zemessargi un karavīri pavadījuši daudz stundas, ierīkojot slēpņus un novērošanas posteņus, uzstādot šķēršļus pretiniekiem, piemēram, baļķu kravu uz ceļa, kā arī veicot patrulēšanu.

“Galvenie spēki mums atradās mežu masīvā, starp Strenčiem un Valku, Oliņu mežu masīvā. Šajā punktā bija mācību vadības elements, savukārt skolā bija izvietots medicīnas elements, līdz ar to spēlē cietušie, ievainotie, tika vesti ārstēt uz Trikātas pamatskolā izvietoto hospitāli,” stāsta Zemessardzes 2. Vidzemes brigādes pārstāvis, pulkvežleitnants Dmitrijs Oreškins.

Šajās militārajās mācībās, medicīnas rotas speciālisti trenējuši cietušo stabilizēšanas iemaņas. 

“Pēc scenārija, mūsu vienības veica aizkavēšanas kaujas, kavējot nosacītā pretinieka virzību, virzienā uz Rīgu. Pretinieks pārnāca robežu ap Valku un virzījās dienvidu virzienā,” skaidro Oreškins.

Mūsu valsts militārajiem spēkiem pretinieka lomā iejutušies Igaunijas un Dānijas zemessargi.  “Namejs” mācībās Vidzemē kopā piedalījās vairāk nekā 1000 cilvēku.

“Šis ir ļoti svarīgi Igaunijas zemessargiem, jo ir labi zināt, ka mums var notikt treniņi kopā ar mūsu kaimiņiem. Mēs esam labi sagatavoti,” norāda Igaunijas brīvprātīgās Aizsardzības līgas “Kaitseliit” pārstāvis Kristo Sinive.

“Šī sadarbība ir tikai viens no veidiem. Bieži vien mēs piedalāmies pārsvarā mācībās vienā frontes pusē. Nākošreiz, kad brauksim uz Igauniju vai Dāniju, mēs būsim pretējā pusē. Tas protams dod iespēju apmainīties ar informāciju, gūt jaunu pieredzi, saprast kā rīkotos viņu bruņotie spēki attiecīgajās taktiskajās situācijas. Līdz ar to tas ir ieguvums mums visiem,” papildina Oreškins.

Mācību noslēgumā karavīriem un zemessargiem pasniedza arī dalības sertifikātus. Taču jau drīz Zemessargi dosies uz  treniņa vietu, apsekos teritoriju un salasīs nedēļas nogalē izšautās čaulītes. 

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti