Vidusskolēni sāks kārtot centralizētos eksāmenus svešvalodās

Kamēr lielākā daļa skolēnu devušies pavasara brīvlaikā, 12. klašu skolēniem sākusies svešvalodu centralizēto eksāmenu nedēļa. Otrdien, 12. martā, visi divpadsmitklasnieki kārtos angļu valodas eksāmenu, bet līdz nedēļas beigām eksāmenu būs jākārto tiem skolēniem, kas izvēlējušies tos rakstīt vācu, krievu vai franču valodā.

Vidusskolēni sāks kārtot centralizētos eksāmenus svešvalodāsRūdolfs Krieviņš

  Jau vairākus gadus centralizētos eksāmenus kādā no svešvalodām kārto nevis maijā un jūnijā, bet gan martā. Arī šogad jau šonedēļ pirmo uzdevumus saņems tie 12. klašu skolēni, kuri izvēlējušies eksāmenu rakstīt angļu valodā.

  “Provizoriski tiek prognozēts, ka centralizētos eksāmenus no vispārīgās vidējas izglītības un profesionālās izglītības iestādēm kārtos vairāk nekā 16 tūkstoši izglītojamo, kas ir nedaudz vairāk nekā pagājušajā gadā. Bet, jā, joprojām populārākais svešvalodu eksāmens ir angļu valoda, un tā kārtošanai šogad pieteikušies aptuveni 14,7 tūkstoši skolēnu,” pastāstīja Valsts izglītības un satura centra pārstāve Alise Bērziņa.

  Krietni mazāk skolēnu šogad eksāmenus kārtos kādā no citām svešvalodām: krievu valodā to izvēlējušies darīt nedaudz vairāk par 2600 skolēniem, vācu valodā – 154, bet franču valodā tikai 34 divpadsmitklasnieki.

  Bērziņa norādīja, ka šāda tendence ir bijusi vienmēr: “Protams, šīs statistika par pārējiem eksāmeniem būtībā gadu no gada nemainās. To kārto ievērojami mazāks skaits nekā angļu valodu.”

  Arī vidusskolas, ar kurām sazinājās Latvijas Radio, norāda, ka

  lielākā daļa divpadsmitklasnieku izvēlējušies eksāmenu kārtot tieši angļu valodā.

  Piemēram, Mārupes vidusskolā no 42 kārtotājiem tikai divi skolēni eksāmenu rakstīs tikai krievu valodā. “Ja vācu valodu šogad neizvēlējās, krievu valodu izvēlās daži. Un viņi arī nāks uz krievu valodas eksāmenu, krievu valodā konsultācijas arī vēl notiek. Angļu valodā parasti ir ļoti labi rezultāti, jo bērni arī ļoti daudz angliskajā vidē, virtuālajā vidē uzturas,” skaidroja stāsta skolas direktora vietniece mācību darbā Andžela Sokolova.

  Bet Juglas vidusskolā vēl pirmdien notiek pēdējās konsultācijas. Skolēni atkārto eksāmenu uzdevumus, sarunājas angļu valodā. Skolas angļu valodas skolotāja Sandra Čiapas pastāstīja, ka skolēnu starpā par eksāmenu norisi satraukuma neesot, jo cītīga gatavošanās tam notikusi jau sen.

  “Principā mēs zinām, kā eksāmens notiks, un visi uzdevumu veidi ir zināmi, tēmas, es domāju, arī ir vienkāršas, jo tās pārsvarā katru gadu atkārtojas. Tā kā pamata uztraukumam, es domāju, ka nav. Mums ir bijuši, varētu teikt, augsti rezultāti. Salīdzinot ar ģimnāzijām, mēs bieži vien esam pat augstāk, un es domāju, ka tā būs arī šogad,” sacīja angļu valodas skolotāja.

  Valsts izglītības un satura centrā arī norādīja, ka šogad pastiprināta uzmanība ir pievērsta centralizēto eksāmenu drošībai, lai netiktu nopludināti to uzdevumi. Viņi arī aicina pedagogus būt godprātīgiem un neizpaust eksāmenu materiālus pirms eksāmenu norises laika.

  Kļūda rakstā?

  Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

  Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

  Latvijā
  Ziņas
  Jaunākie
  Interesanti