Panorāma

Sigulda lauž līgumu ar SIA «Baltic Restaurants Latvia»

Panorāma

«Gājiens nākotnei» pulcē simtiem jauniešu

Matemātikas vietā – mūzika un kino

Vidusskolā Rīgā matemātikas stundās – erotiskas komēdijas un mūzika

Izglītības kvalitātes valsts dienests lūdzis Rīgas Poļu vidusskolas vadībai steigšus risināt jautājumu par matemātikas skolotāja mācīšanas metodēm. Teksta uzdevumu vietā viņš 6. un 7. klases skolēniem rāda erotiskas komēdijas, stundās atskaņo mūziku un stingri piekodina neko neteikt vecākiem. Skolas vadība par notikušo ir nepatīkami pārsteigta. Arī stundās slepeni ierakstītās sarunas liecina, ka pedagogs izturas necienīgi.

Skolēnu ieraksti liecina, ka matemātikas stundā 40 minūšu laikā skaitļi un uzdevumi netiek pat pieminēti. “Man jau patīk jūs tā kā bišķi pačakarēt. Pamanījāt? Es jau vienu klasi tā čakarēju. Tagad jūs esat nākamā. Ģeogrāfiju mākat?”

Ierakstā dzirdams fona troksnis no filmas vai mūzikas, ko skolotājs atskaņo. Viena pamatskolas klase viņa stundā skatījās komēdiju “Amerikāņu pīrāgs”– filmu, kas satura dēļ nav domāta bērniem.

Tikai tagad šos ierakstus beidzot dzirdējis arī skolas direktors. “Biju ļoti nepatīkami pārsteigts par to, ko es šodien dzirdēju. Tur viennozīmīgi stundas laikā nevajadzētu runāt par šādām tēmām. Pirmkārt, matemātikas stundā nevajag skatīties filmas. Viņš mēģina izveidot savu tēlu. Kā savs čoms. Bet, ja tā būs tā filma, ja tas apstiprināsies, tas ir pārkāpums,” saka vidusskolas direktors Kšištofs Širšeņs.

Pedagogs šajā skolā strādā pirmo gadu. Skolai bija divas vakances – matemātikas un sporta skolotāja slodzei. Mācīt matemātiku nepieteicās neviens. Uz sportu – vairāk nekā desmit. Arī šis pedagogs. Taču direktors dokumentos pamanījis, ka skolotājs var mācīt arī matemātiku un lūdzis mācīt to.

43 gadus vecais skolotājs, kurš līdz šim mācījis tikai sportu un veselības mācību, piekritis.

“Viņam ir atbilstoša izglītība, Rīgas Tehniskā universitāte. Protams, Sodu reģistrā vērsāmies, saņēmām atziņu, ka drīkst skolā strādāt. Cita lieta, ka nav pieredze šī mācību priekšmeta mācīšanā,” skaidro direktors.

Iesniegumā direktoram un skolu uzraugiem vecāki norāda, ka stundās notiek nekontrolējamas lietas: to laikā pasniedzējs iztirzā tēmas, kas saistītas ar cilvēku seksuālo orientāciju, rāda divdomīgus video, nesaistītus ar mācību priekšmetu, atskaņo mūziku u. tml. Turklāt bērni ir piekodināti nestāstīt saviem vecākiem par matemātikas stundās notiekošo. Turklāt 19. septembrī matemātikas klases darbu burtnīcās pierakstītas tikai nepilnas trīs lapas un mācību grāmatā tikuši līdz 10. lappusei.

Vecāki aicina nekavējoties atstādināt pedagogu un nodrošināt, lai skolēni atgūtu iekavēto vielu.

Šo pašu iesniegumu saņēmis arī Izglītības kvalitātes valsts dienests (IKVD). “Iesniegumā norādītie fakti diezgan nopietni izklausās. Informēsim kolēģus no Valsts bērnu tiesību aizsardzības inspekcijai (VBTAI), aizdomas par emocionālu vardarbību varētu būt. Esam uzsākuši aktīvu rīcību un nepieciešamības gadījumā apmeklēsim arī stundas,” sola IKVD Uzraudzības departamenta direktors Juris Zīvarts.

Matemātikas skolotājs pašlaik ir slims, līdz ar to iegūt viņa paskaidrojumus neesot iespējams. Tā kā viņam ir pārbaudes laiks, daudzās sūdzības varētu būt izšķirošas.

“Tiklīdz mēs iegūsim apstiprinājumu kādam no faktiem, noteikti norādīsim izglītības iestādes vadītājam, ka ir jāatstādina, ja ir nopietni pārkāpumi,” saka Zīvarts.

Pēc notikušā piektdien, 20. septembrī, skolā notika sarunas ar matemātikas skolotāja skolēniem un pēc viņu aptaujāšanas skolas vadībai vairs nav šaubu, ka darba attiecības ar skolotāju ir jāpārtrauc. Tas tiks darīts likumā noteiktajā kārtībā. Tāpat skola nolēmusi informēt attiecīgās instances, lai brīdinātu arī citas skolas par šī pedagoga darba metodēm.

Taču cita problēma, ka otrs matemātikas skolotājs ir pārslogots un uzņemties vēl vienu slodzi nevar. Labu skolotāju trūkums esot ļoti liels. Ja kāds ir gatavs mācīt matemātiku piektajām septītajām klasēm, viņš varot pieteikties jau pirmdien.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti