Dienas ziņas

Dārgā apkure gāž Lielvārdes novada mēru

Dienas ziņas

Virbupītē nonāk piesārņojums

Pirmais izlaidums pēc skolas reorganizācijas

Viduslatgales profesionālās vidusskolas Dagdas filiālē pirmais izlaidums

Pagājušajā gadā Viduslatgales profesionālās vidusskolas filiāle Dagdā tika pievienota Daugavpils būvniecības tehnikumam. Skolai tolaik bija jāizvēlas - pievienoties tehnikumam vai skolu slēgt. Tāpat kā citās profesionālajās skolās, arī Dagdā ir mācību programmas četriem gadiem un arī arodizglītības programmas, kuras iespējams apgūt gada laikā. Turklāt audzēkņi, kas izvēlas arodizglītību, saņem četras līdz 11 reizes lielāku stipendiju.

Daugavpils būvniecības tehnikuma Izglītības programmu īstenošanas vietā Dagdā izlaidumā diplomus saņem 78 audzēkņi. Daļa no viņiem beiguši četru gadu ilgu vidējās profesionālās izglītības programmu, citi izvēlējušies gada laikā apgūt profesiju kādā no arodizglītības programmām, kas tiek finansētas no Eiropas sociālā fonda līdzekļiem.

„Ja izglītojamie izvēlas studēt, mācīties viena gada programmās, tad  viennozīmīgi būs paaugstinātā stipendijas līdz 115 eiro mēnesī. (..) Ja izglītojamie izvēlas apgūt profesionālo vidējo izglītību, apgūstot gan vidējo, gan profesiju, tad tā būs valsts budžeta stipendija, kuras minimālais apmērs  būs 10 eiro mēnesī, bet var sasniegt līdz 21 eiro mēnesī,” skaidro tehnikuma direktores vietniece profesionālās izglītības jomā Oksana Soročina.

Iepriekšējā mācību gadā vēl Viduslatgales profesionālās vidusskolas sastāvā mācību iestādi beidza 57 audzēkņi, no tiem savā specialitātē darbu atraduši apmēram puse.

Gan vidējās profesionālās, gan arodizglītības programmās tiek uzņemti jaunieši, kas beiguši pamatskolu. Sandra izvēlējās mācīties četrus gadus – vidējā izglītība ļaus turpināt mācības augstskolā. „Viņiem nepiedāvā vidējo izglītību, mums piedāvā vidējo izglītību – kā saka ar vienu šāvienu nošauti divi zaķi,” saka vidējās profesionālās izglītības programmas „Ēdināšanas pakalpojumu speciālists” absolvente.

Savukārt Santa pabeigusi arodizglītības programmu “Konditors” un jau atradusi arī darba vietu. Tālākā nākotnē viņa cer sākt uzņēmējdarbību. „Praktizējoties es atradu darbu Rīgā. Tur arī braukšu strādāt, tāpēc braukšu prom no šejienes,” klāsta absolvente.

Viengadīgajai arodizglītības programmai priekšroku devis arī Filips. Iespēja ātri apgūt profesiju un stipendija bija galvenie motivācijas faktori.

„Es izvēlējos uz vienu gadu, jo sākumā šaubījos, vai man šī profesija ir vajadzīga. Šobrīd mans viedoklis ir mainījies. Es būtu gājis uz četriem gadiem, bet tam, ka aizgāju uz vienu gadu, arī ir plusi, piemēram, tā pati stipendija un apmācība principā nav slikta,” saka arodizglītības programmas „Apdares darbu strādnieks” absolvents Filips.

Iespēja mācīties dzīvesvietas tuvumā un saņemt stipendiju ir galvenie iemesli, kādēļ aptaujātie jaunieši vēlējušies mācīties Dagdā. Vai saņemtais diploms kļūs par pamatu veiksmīgai karjerai, parādīs laiks.

 

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti

Informējam, ka LSM portālā tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Turpinot lietot šo portālu, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Uzzināt vairāk

Pieņemt un turpināt