Sadaļas Sadaļas

Panorāma

Izliek bērna invalīda ģimeni, atslēdzot elektrību

Panorāma

Panorāma

Ģimenes ārsti gatavojas vakcinēt seniorus

Vidrižos doktorātā gatavojas vakcinēt seniorus: izlīmē norādes un iegādājas papildu telefonu

No nākamās nedēļas vakcināciju pret Covid-19 senioriem virs 70 gadu vecuma nodrošinās arī ģimenes ārsti. To darīt piekritusi aptuveni puse no visiem ģimenes ārstiem. Vidrižos seniori jau pieteikušies pie vienīgās ģimenes ārstes. 

Vidrižu pagasts Limbažu novadā ir salīdzinoši neliels, gar galveno ceļu vien pa kādai viensētai un tuvāk ciemata centram – daži daudzdzīvokļu nami. Vaicāti par to, vai seniori Vidrižos vēlas vakcinēties pret Covid-19, vairums atbild apstiprinoši.

“Cilvēki arī šeit ir noguruši no tā visa, kas notiek, un ir gatavi. Man ir sievas māte, kurai ir 60+ [gadi], un viņa arī gaida to brīdi, kad viņu vakcinēs. Mēs visi esam arī pieteikušies caur internetu. Tikai nav saprotams, kā tā vakcinēšanās notiks. Kuri būs pirmie? Kuri pēc tam?” saka Vidrižu iedzīvotājs Mareks.

“Obligāti! Par daudz nebūs nekas. Tas ir drošībai,” saka Vidrižu iedzīvotājs Dainis.

Vēl daļa par vakcinēšanos izsakās piesardzīgi.

“Es personīgi pati esmu domājusi vakcinēties, kad pienāks mana kārta. Ir arī tādi, kas saka, ka nepotēsies. Es argumentus īsti neesmu dzirdējusi, bet man liekas, ka tas, ka nav īsti saprotams, vai tas palīdzēs, vai tas nepalīdzēs, vai tas ir pārbaudīts līdz galam,” pauž Vidrižu iedzīvotāja Sarma.

“Es nezinu, cik tā būs efektīvas. Bet vecākiem cilvēkiem – tā ir katra paša izvēle. Ja viņš vēlas, tad droši,” saka Sigita.

Sākt vakcinēt seniorus, kas vecāki par 70 gadiem, gatavojas vienīgajā pagasta vakcinācijas kabinetā.

Vidrižu doktorāts atrodas ceļa malā. Vien otrpus ceļam ir veikals, bet pagasta centrs vēl nedaudz uz priekšu. Tā Vidrižos būs vienīgā vieta, kur vakcinēs pret Covid-19.

Pagasta ilggadējā ģimenes ārste Edīte Vītola rāda, ka pie durvīm pielikšot uzrakstu “Vakcinācija pret Covid-19”. Vītola būtu gatava sākt vakcināciju nākamās nedēļas ceturtdienā vai piektdienā. Esot pasūtījusi 50 vakcīnas devas, bet to, cik piegādās, atbildi vēl neesot saņēmusi. Cilvēki gan paši aktīvi interesējas, gan ārste viņus apzvana, tomēr oficiālu rindu varēs sagatavot vien nosacīti pēdējā brīdī.

“Šī organizēšana ir vissarežģītākā. Ne jau iedurt plecā. Mēs to varētu 100 pa dienu!” saka ārste.

Vidrižu pagasta ilggadējā ģimenes ārste Edīte Vītola, 2021.gada februārī.

Un tomēr cilvēku interesi viņa vērtē kā augstu. Esot saņēmusi 90 pieteikumus pa telefonu, neskaitot tos, kuri, iespējams, pieteikušies caur “Manavakcina.lv” vai pa bezmaksas tālruni, jo šādus datus ārstei neviens vēl sniedzis neesot. Lai varētu turpināt arī citus ģimenes ārsta pienākumus, darbs lielā mērā gulstas uz palīgu un arī trešā kursa rezidentes pleciem.

“Es aizvakar iegādājos papildu telefonu, lai vienkārši. Kā ir brīvs brītiņš, tā mani palīgi aktīvi zvana. Ir abējādi. Gan mēs zvanām, un mēs turpināsim tieši to aktīvo meklēšanu, mums ir saraksts ar 60+ cilvēkiem. Man paveicās, ka man šogad ir rezidente,” saka Vītola.

Vakcinācijas organizēšanā palīdzēšot arī pašvaldība, nodrošinot transportu tiem senioriem, kuri paši līdz doktorātam nokļūt nevar.

KONTEKSTS:

Turpinot sabiedrības vakcināciju pret Covid-19, plānots vispirms vakcinēt astoņas prioritārās grupas. Līdz ar sociālo aprūpes centru klientiem un darbiniekiem otrajā prioritārajā grupā plānots vakcinēt arī nacionālajai drošībai svarīgas amatpersonas. Kopumā līdz vasaras beigām plānots vakcinēt ap 70% iedzīvotāju, un šī gada trešajā–ceturtajā ceturksnī varēs vakcinēt visus pārējos sabiedrības locekļus, kas vakcināciju nav saņēmuši iepriekš.     

Plānojot vakcinācijas rindu, 5. februārī darbu sāka Covid-19 vakcīnas agrīnās pieteikšanās vietne "www.manavakcina.lv", bet no 10. februāra pieteikumus pieņem pa tālruņa līniju 8989, kas ir noslogota pirmajā nedēļā. Turklāt atklāts, ka Vakcinācijas biroja veidotā rinda nestrādā -  daži seniori pie vakcīnām tiks ātrāk.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Jaunākie
Interesanti

Informējam, ka LSM portālā tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Turpinot lietot šo portālu, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Uzzināt vairāk

Pieņemt un turpināt