Vidiņš vēršas DP par iespējamu balsu pirkšanu Zaķa ievēlēšanai Saeimā

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 8 gadiem.

„Vienotības” neparastie panākumi dažos Latgales novados, kur tradicionāli uzvaru svinējis „Saskaņas centrs,” kā arī augstais atbalsts „Vienotības” frakcijas vadītājam, jēkabpilietim Dzintaram Zaķim, varētu būt izskaidrojami ar nelikumīgām aktivitātēm - tādas aizdomas otrdien nosūtītā iesniegumā Drošības policijai (DP) ir paudis Viļānu novada domes deputāts, vietējās slimnīcas valdes loceklis un „Vienotības” nodaļas vadītājs Juris Vidiņš.

Vidiņš informējis arī partijas biedrus. Vidiņam aizdomas raisīja vairāku cilvēku stāstītais un novērotais pagastos  vēlēšanu dienā.

Zaķis pirmdien Latvijas Televīzijas „Panorāmā,” liekot roku uz sirds, apgalvoja: kampaņa esot bijusi godīga un ētiska, un viņš neesot darījis neko neatļautu.

Vidiņš  Latvijas Radio apgalvoja, ka zināja jau par pārkāpumu gatavošanu -  jau pirms nedēļas zvanīts viņa vadītās slimnīcas darbiniekiem un apgalvots - ja nobalsos par Zaķi un pieliks viņam plusu, saņems samaksu.

Juris Vidiņš: Par iespējamo balsu pirkšanu Latgalē
00:00 / 01:55
Lejuplādēt

„Vēlēšanu dienā viena vēlēšanu komisijas locekle redzēja, ka viena sieviete vienam jaunam vīrietim uzrādīja pasi un atlikušās vēlēšanu zīmes, un viņš iedeva naudu, komisijas locekle zvanīja Rēzeknes policijai,” klāstīja Vidiņš.

Aizdomas radīja arī tas, ka  vietējā laikrakstā „Rēzeknes Vēstis” 3.oktobrī viena lappuse bija veltīta slavinājumam Zaķim, un to apmaksāja „kāds Oskars, uzvārdu aizmirsu, bet ne „Vienotība””.

Tas nav kriminālnoziegums, lai tik dara, bet es tik nezinu, kur pēkšņi tik daudz labvēļu Zaķa kungam uzradās,” pauda Vidiņš.

Savukārt pirmdien pie viņa atnākuši kāda pacienta radinieki un pateicās Zaķim, ka vēlētājus, kas balsojuši par „Vienotību”, aplaimoja ar pieciem līdz pat 40 eiro. Vidiņš arī norādīja, ka Viļānu novadā Sokolku pagastā tradicionāli par „Vienotību” balsoja 5 – 10 cilvēki, tagad atbalsts partijai ievērojami pieaudzis. Arī „šo deklasēto elementu līksmošana vēlēšanu dienā, kad viņi atļāvās nopirkt alkoholu” radīja aizdomas par balsu pirkšanu, pauda Vidiņš.

11.Saeimas vēlēšanās kopumā Viļānu novadā no 2791 balss „Vienotība” ieguva 305 balsis, Reformu partija 456 balsis, „Saskaņas centrs” (SC) – 1421 balsi. Sokolkos no 242 balsīm „Vienotība” un Reformu partija ieguva 14 un 13, bet SC - 166.

Vidiņš Latvijas Radio stāstīja, ka liela daļa iedzīvotāju, ko viņš ir saticis, apgalvoja, ka notika balsu pirkšana, par to ir informācija no vairākiem avotiem.

Ja Drošības policija gribēs atrast pārkāpējus, viņi atradīs, es pateikšu , kuri cilvēki man to teikuši, viņi varēs izmeklēt,” sacīja Vidiņš.

Viņš atzina, ka ir ļoti nepatīkami, ka šādā veidā nomelno „Vienotību”, jo „partija ir ļoti laba un vienota, bet atsevišķi izņēmumi ir kā jebkurā partijā”.

Vidiņš gan uzsvēra, ka nevaino tieši Zaķi un neapgalvo, ka viņš to darīja, „droši vien kāds sponsors”. „Ja man ziņo, ka Rikavas iedzīvotāji balsojuši par Zaķi tādēļ, ka viņš solīja uzbūvēt vienu pievadceļu, tā ir mānīšana, bet, ja par to vēl dabū piemaksu, kāpēc gan nenobalsotu un nepieliktu krustiņu…” sacīja Vidiņš.

Tagad Vidiņš arī nejūtoties drošs. „Ja tās balsis uzpirktas, tad šī kompānija neapstāsies, lai apklusinātu kādu, kas mēģina šo lietu noskaidrot, es tiešām reāli baidos,” sacīja Vidiņš.

Viņš arī noliedza, ka iesniegums Drošības policijā un paziņojums par iespējamo balsu pirkšanu būtu saistīti ar politisko greizsirdību un vilšanos, ka viņš nav ievēlēts 12.Saeimā. Viņš sprieda, ka ievēlēšanas gadījumā, visticamāk, būtu nolicis mandātu, jo Saeimā pavadīja divus sasaukumus un atceras „to periodu kā vienu lielu  murgu”. Viņš tikai gribot, lai „partija attīrītos no šādiem subjektiem”. 

Latvijas Radio uzrunātie iedzīvotāji par balsu pirkšanu ir dzirdējuši, bet ne redzējuši. Tāpat Rikavā šoreiz dežūrējusi policija, kas iepriekš nav pieredzēts. Vietējie iedzīvotāji stāsta, ka „vējš pūš no kāda lielāka uzņēmuma, kas vietējiem dod darbu karjera izstrādes jomā”. 

Iespējamā balsu pirkšana Latgalē
00:00 / 01:54
Lejuplādēt

 Arī partija „Saskaņa”  plāno vērsties Drošības policijā, aicinot pārbaudīt ziņas  par iespējamu balsu pirkšanu 12.Saeimas vēlēšanās  Latgales apgabalā, informēja partija. 

Jau ziņots, ka priekšvēlēšanu laikā un jau pirms tam Zaķa vārds publiskajā telpā ne reizi vien izskanēja neglaimojošā gaismā, tomēr Zaķis vēlēšanās savācis vairāk nekā 4500 plusu un Latgales sarakstā pakāpies uz pirmo vietu.

Pats Zaķis ir pārliecināts – labo rezultātu ieguvis, aktīvi tiekoties ar vēlētājiem. Esot apbraukāta teju visa Latgale. „Mana kampaņa ir bijusi godīga, ētiska un neesmu nekādā veidā darījis to, ko nedrīkst darīt, kur nu vēl, ko jūs pieminat, balsu pirkšanu, es nekad  neko tādu mūžā neesmu darījis un netaisos darīt,” saka Zaķis.

Priekšvēlēšanu laikā balsot par Zaķi reklāmā Latvijas Radio aicināja arī Daugavpils domes priekšsēdētājs Jānis Lāčplēsis. Šo reklāmu apmaksāja Arnolds Laizāns, bet Zaķis noliedz, ka pazītu šo personu.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti