Vides dienests: Zemgalē izlietās indīgās vielas nonākšana gruntsūdeņos – maz ticama

Iespējamība, ka indīgā viela, kas vairākās vietās Zemgalē no braucošas automašīnas izlieta ceļmalā, nonāks gruntsūdeņos, ir neliela, jo šī ķīmiskā viela ir gaistoša, Latvijas Radio pastāstīja Valsts vides dienesta (VVD) Jelgavas Reģionālās vides pārvaldes direktors Hardijs Verbelis.

Valsts vides dienesta (VVD) inspektori un policijas darbinieki šonedēļ aizturēja vides piesārņotāju, kurš Zemgalē ceļmalas nolējis ar indīgu šķidrumu. Aizturēšana izdevusies pēc divu dienu novērošanas - piesārņotājs no automašīnas ar indīgām ķīmiskām vielām bija nolaistījis ceļmalas Jelgavas un Bauskas novadā vairāku kilometru garumā.

Autovadītājam piemērots drošības līdzeklis apcietinājums.

Verbelis pastāstīja, ka pēc piesārņotāja aizturēšanas secināts, ka šī viela nāk no “Biolar” rūpnīcas un ir ražošanas atlikums, šķidrums izgāzts, mašīnai pārvietojoties, un koncentrācija ir salīdzinoši neliela, taču viela savu postošo darbu izdarīja, “kur automašīna pārvietojās, neaug vairs nekas”.

Precīzāk par vielas koncentrācijām varēs spriest pēc aptuveni divām nedēļām, kad būs analīzes no laboratorijas, atzina Verbelis. Taču iespējamība, ka viela nonāks gruntsūdeņos, ir stipri neliela, jo šī viela ir gaistoša.

Vides dienestam pašlaik ir zināms, ka šķidrums nāk no “Biolar”, bet kas un kāpēc to pārvadājis, un kāpēc tas nonācis vidē, skaidro policija. 

"Biolar" tehniskais direktors iepriekš telefonsarunā ar Latvijas Televīziju nenoliedza, bet arī neapstiprināja, ka indīgā viela nākusi no ''Biolar'', un oficiālu atbildi solīja rakstiskā veidā, bet vēlāk to nesniedza. Cik liels kaitējums videi un arī zemniekiem nodarīts, šobrīd neesot zināms.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Latvijā
Ziņas
Jaunākie
Interesanti