Vides dienests uzdevis līdz 15. jūlijam izvest degšanas atkritumus no atkritumu savākšanas laukuma Aconē

Valsts vides dienesta (VVD) Lielrīgas reģionālā vides pārvalde uzdevusi SIA “All recycling” līdz 15. jūlijam izvest no Salaspils novada Aconē esošā atkritumu savākšanas laukuma degšanas atkritumus un nodot tos atkritumus apsaimniekotājam, kas ir saņēmis atļauju attiecīgo atkritumu apsaimniekošanai, LSM.lv pavēstīja VVD pārstāvji.

Ņemot vērā apstākli, ka teritorijā notika sadzīves un bīstamo atkritumu degšana, pēc atkritumu izvešanas VVD uzdevis operatoram veikt piesārņojuma izpēti gruntī, kā arī piesārņojuma izpēti gruntsūdeņos. Pirms darbu uzsākšanas izpētes darba programma jāsaskaņo ar VVD. Savukārt paraugu noņemšanu uzņēmums var veikt tikai VVD  inspektora klātbūtnē.

Vienlaikus VVD ir aizliedzis ievest objektā jaunus atkritumus līdz brīdim, kamēr nav izvesti visi degušie atkritumi. Uzņēmumam jānodrošina elektrisko un elektronisko iekārtu atkritumu uzglabāšana saskaņā ar vides normatīvā regulējuma prasībām.

VVD uzdoto pasākumu mērķis ir samazinātu un novērst vides piesārņojuma draudus, novērst vides piegružojumu, kā arī nodrošināt atkritumu apsaimniekošanu atbilstoši vides prasībām.

VVD ir informējis uzņēmumu, ja tas nebūs labprātīgi izpildījis VVD lēmumā uzdotās rīcības noteiktajos termiņos, VVD kā izpildiestāde uzsāks tā izpildi piespiedu kārtā. Par lēmuma piespiedu izpildes līdzekli tiks izvēlēta piespiedu nauda. Piespiedu naudas apmērs ir no 50 līdz 10 000 eiro. Piespiedu naudu var uzlikt atkārtoti, līdz uzņēmums izpilda VVD uzdotās rīcības.

Jau ziņots, ka 6. jūnijā Salaspils novada Aconē SIA „All recycling" atkritumu savākšanas laukumā izcēlās ugunsgrēks, kura aptuvenā degšanas platība bija 2000 kvadrātmetru. Pēc SIA „All recycling" sniegtās informācijas – ugunsgrēkā sadegusi palīgēka, divi traktori, nolietotas smago transportlīdzekļu riepas, elektrisko un elektronisko iekārtu atkritumi, gāzmaskas un citi atkritumi. Tas notika neilgi pēc tam, kad VVD pret uzņēmumu uzsāka administratīvo pārkāpuma lietvedību par elektronisko iekārtu atkritumu apsaimniekošanas prasību neizpildi.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Latvijā
Ziņas
Jaunākie
Interesanti

Informējam, ka LSM portālā tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Turpinot lietot šo portālu, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Uzzināt vairāk

Pieņemt un turpināt