4. studija

"Divu līgumu sistēma". Apsardzes firmas darbinieks atklāj algu izmaksas aizkulises.

4. studija

Vai bīstamais vīruss no Ķīnas var pienākt pa pastu?

Kurš uzrauga, kā notiek kiosku demontāža Centrāltirgū?

Vides dienests sola kontrolēt atkritumu šķirošanu Centrāltirgus kiosku nojaukšanas laikā

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 3 gadiem.

Centrāltirgus teritorijā, kur darbojās tā dēvētā „cigarešu mafija”, jau notiek kiosku demontāža, bet vides aktīvisti noraizējušies, vai bīstamos atkritumus nošķiro un atbilstoši utilizē.

Vides aizsardzības kluba viceprezidente Elita Kalniņa stāstīja, ka jau pirms nedēļas “mēs konstatējām, ka, sākot graut, pa zemi mētājās daudz dienasgaismas lampu - vecās padomju laika un vēlāka perioda, kuras, kā zināms, satur dzīvsudrabu”.

“Citādos apstākļos tās nedrīkst izmest dabā nekādā ziņā, ne dabā, ne parastajos atkritumos, jo tas ir bīstamais atkritums, un tas arī ir tas mūsu satraukums, vai tiešām viss tiek atšķirots, redzot, cik brutāli tur rīkojās,” sacīja Kalniņa.  

Rīgas pašvaldības policija norādīja, ka atkritumu šķirošanas kontrole nav tās kompetencē, savukārt Rīgas Centrāltirgus pārstāvji ļoti lakoniski atbildēja, ka viss tiekot ievērots un būvgruži nonāk, kur tiem vajag nonākt.

“AS “Rīgas Centrāltirgus” Gogoļa ielas laukuma tirdzniecības kiosku demontāžas darbus veic uzņēmums SIA “Baltic Demolition Group”. Visi atkritumi (būvgruži) tiek šķiroti atbilstoši nozares regulējošajiem normatīvajiem aktiem,” norādīja Centrāltirgus.

Šādu komersantu darbību kontrolē Valsts vides dienests, un dienests solījis nosūtīt inspektorus, lai pārbaudītu, vai tiešām visi bīstamie atkritumi tiek nošķiroti.

“19. janvārī, inspektoram apsekojot Centrāltirgus teritoriju, kurā tika veikta kiosku demontāža, tika konstatēts, ka atkritumi uz vietas tiek šķiroti. Vēl nenojauktās būdas ir daļēji izdemolētas, kā arī tajās ir neliels daudzums atkritumu. Valsts vides dienests savas kompetences ietvaros pārbauda iesaistītos uzņēmumus, tai skaitā pasūtījuma īstenotāju, lai noskaidrotu, vai būvgruži un citi atkritumi ir nodoti attiecīgam atkritumu apsaimniekošanas uzņēmumam, kurš ir saņēmis Valsts vides dienesta nepieciešamās atļaujas, kā arī, lai precizētu atkritumu apsaimniekotāju un nodoto atkritumu apjomu,” informēja dienests.

KONTEKSTS:

Rīgas Centrāltirgus teritorijā, kur līdz šim saimniekoja ilggadējais nomnieks “Tirdzniecības nams Latgales priekšpilsētā”, janvāra vidū sākta kiosku demontāža. Ar līdzšinējo nomnieku noslēgtais līgums zaudēja spēku 13. janvārī. Kopumā ir 24 būves: 12 nelikumīgas, 12 - beidzies ekspluatācijas termiņš. Nelikumīgus kioskus nojauks vispirms, atlikušos – līdz 9. martam.

 Novembra vidū “Rīgas centrāltirgus” teritorijā, administrācijas ēkā un SIA “Tirdzniecības nams Latgales priekšpilsētā” nomātajā teritorijā Valsts policija veica vairāk nekā 80 kratīšanas, un tika aizturētas vairākas personas. LTV rīcībā esošā informācija liecināja, ka kratīšanās, iespējams, tika meklētas kontrabandas cigaretes.

Pēc policijas kratīšanām LTV raidījums “Aizliegtais paņēmiens” publiskoja savu eksperimentu, kura laikā žurnālisti iefiltrējās šajā biznesā. Noskaidrots, kā tas darbojas un kā budžetam garām iet miljoni eiro, bet viena “točkas” saimnieka ienākumi mēnesī sasniedz 12 000 eiro.

Pēc notikušā Rīgas domes priekšsēdētājs Oļegs Burovs (“Gods kalpot Rīgai”) uzdeva tirgus vadībai lauzt ilggadējo līgumu ar “Tirdzniecības nams Latgales priekšpilsētā”.  

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti