Krustpunktā

Krustpunktā: Politiski ekonomiska diskusija par akcīzes nodokli alkoholam

Krustpunktā

Aktualitātes Latgalē. Komentē LR Latgales studijas žurnāliste Iveta Čigāne

Vides prasību ievērošana Latvijā. Studijā VVD ģenerāldirektore Elita Baklāne-Ansberga

Vides dienests sācis interesēties par Rīgas notekūdeņu nokļūšanu apkārtējā vidē

Pašvaldības uzņēmumam "Rīgas ūdens" līdz 1. februārim Valsts vides dienestam (VVD) jāsniedz savs redzējums tam, kā atrisināt problēmu ar notekūdeņu noplūšanu apkārtējā vidē stipra lietus vai sniega kušanas laikā, intervijā Latvijas Radio raidījumam "Krustpunktā" sacīja VVD ģenerāldirektore Elita Baklāne-Ansberga.

Viņa stāstīja, ka "Rīgas ūdens" ir problēmuzņēmumu sarakstā, jo lietus un sniega kušanas laikā regulāri notiek avārijizplūdes, kad neattīrīti notekūdeņi nokļūst apkārtējā vidē. "Līdz 1. februārim viņiem jāiesniedz redzējums. Normālos apstākļos tā nevajadzētu būt," teica Baklāne-Ansberga.

VVD iecerējis veikt analīzi par lielo aglomerāciju notekūdeņu attīrīšanas iekārtām. "Ir indikācijas, ka atsevišķās iekārtās avārijas ir regulāra problēmu risināšana. Viens ir "Rīgas ūdens", kur notiekošais [liecina] par nepietiekošām uzņēmuma jaudām, nekonsekventām iekārtu darbībām, neatbilstošu personālu. Ir problēmas ar to, ka ir mainīga slodze iekārtām, tādēļ tās nedarbojas atbilstoši. Šīs ir kopējās tendences, ar ko jāstrādā," norādīja Baklāne-Ansberga.

KONTEKSTS:

Aizvadītā gada pavasarī Eiropas Komisija izteica Latvijai jau otro brīdinājumu par nepietiekamu notekūdeņu attīrīšanu.

Lielākajās apdzīvotajās vietās centralizēti jāsavāc vismaz 98 procenti visu notekūdeņu. Taču 14 pilsētas šo rādītāju nevarēja izpildīt, tādēļ komisija sāka pārkāpuma procedūru pret Latviju.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Latvijā
Ziņas
Jaunākie
Interesanti