Vides dienests pieprasa Lietuvā atgriezt 4200 tonnas Latgalē nelikumīgi ievestus atkritumus

Valsts vides dienests (VVD) konstatējis Latvijā no Lietuvas nelikumīgi ievestas apmēram 4200 tonnas atkritumu un VVD ir pieprasījis Lietuvai organizēt to atgriešanu izcelsmes valstī, informēja dienestā.

VVD Latgales reģionālā vides pārvalde, septembrī un oktobrī pārbaudot vairākos nekustamos īpašumos Augšdaugavas un Preiļu novados, konstatēja prettiesisku liela daudzuma mēbeļu ražošanas atkritumu ievešanu Latvijā no Lietuvas. VVD nosūtījis pieprasījumu Lietuvas kompetentajai iestādei organizēt šo atkritumu atgriešanu uz to izcelsmes valsti – Lietuvu.

Kopumā Latvijā, neievērojot šādu atkritumu pārvadājumiem un uzglabāšanai izvirzītās prasības, ievestas vairāk kā 4200 tonnas mēbeļu ražošanas atkritumi – kokskaidu plātņu atlikumi, saplākšņu atlikumi, koksnes atgriezumi.

Atkritumi Latvijā ievesti, pārkāpjot starptautiski noteikto kārtību. Savukārt nekustamie īpašumi, kuros tie konstatēti, nav paredzēti šo atkritumu apsaimniekošanai, jo tie nav atbilstoši aprīkoti un nav saņemtas nepieciešamās vides atļaujas, norādīja VVD.

VVD, noskaidrojot pārkāpumu apstākļus, konstatējis, ka atkritumi nelikumīgi ievesti un uzglabāti četros dažādos nekustamajos īpašumos – divos Augšdaugavas novada Višķu pagastā un divos Preiļu novada Rušonas pagastā. 

Dienesta rīcībā esošā informācija liecina, ka atkritumi Latvijā visdrīzāk nelikumīgi ievesti no Lietuvas uzņēmuma UAB “Skroblų alėja”, kas reģistrēts Kauņā. Savukārt, nelikumīgos atkritumu sūtījumos un neatbilstošā atkritumu apsaimniekošanā iespējams iesaistīts Igaunijā reģistrēts uzņēmums OU “PUDŽI” un Lietuvā reģistrēts uzņēmums UAB “Nikleda”. VVD sākotnējā analīze liecina, ka abu šo uzņēmumu valdes loceklis ir viena un tā pati Latvijas fiziska persona, bet nekustamie īpašumi, kur Latvijā nelikumīgi ievestie atkritumi uzglabāti, saistīti ar iepriekš minētās personas ģimeni.

VVD par konstatētajiem pārkāpumiem uzsācis 8 administratīvo pārkāpumu procesus par atkritumu apsaimniekošanas noteikumu pārkāpšanu un atkritumu pārrobežu pārvadājumiem noteikto prasību pārkāpšanu, kā arī darbību bez nepieciešamās vides atļaujas. Dienests turpina darbu, lai noskaidrotu visas par šo pārkāpumu izdarīšanu atbildīgās personas.

Izvērtējot administratīvā pārkāpumu procesa lietas materiālu, VVD ieskatā, iespējams, saskatāmas noziedzīga nodarījuma pazīmes, tādēļ dienests nosūtīja lietas materiālus izvērtēšanai Valsts policijas Galvenās kriminālpolicijas pārvaldes Ekonomisko noziegumu apkarošanas pārvaldei. Tāpat par konstatēto VVD informējis arī Valsts ieņēmumu dienestu, Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienestu un Valsts Darba inspekciju.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Vairāk

Vairāk

Interesanti

Informējam, ka LSM portālā tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Turpinot lietot šo portālu, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Uzzināt vairāk

Pieņemt un turpināt