Vides dienests par Sudas upes piesārņošanu draud apturēt «Mālpils piensaimnieka» iekārtu darbu

Par ilgstošu vides piesārņošanu ar neattīrītiem ražošanas notekūdeņiem Valsts vides dienests (VVD) izdevis brīdinājumu SIA "Mālpils piensaimnieks" par piena pārstrādes iekārtas darbības apturēšanu. Konstatēts, ka ražošanas notekūdeņu attīrīšanas iekārtas darbojas neatbilstoši vides prasībām, kā rezultātā tiek piesārņota Sudas upe, informēja dienestā.

SIA "Mālpils piensaimnieks" pēc VVD pārbaudēm jau iepriekš vairākkārtīgi ir administratīvi sodīts, kā arī izdoti izpildrīkojumi par piespiedu naudu dienesta uzdoto rīcību neizpildes gadījumos. Pārbaužu laikā secināts, ka netiek veikta ražošanas notekūdeņu attīrīšana, netiek uzturēta kārtībā kanalizācijas sistēma, kā arī uzņēmums nav radis iespēju pieslēgties Mālpils centralizētajai kanalizācijas sistēmai.

Sudas upes piesārņojums
Sudas upes piesārņojums

"Mālpils piensaimnieks" pret VVD norādījumiem un piemērotajām soda sankcijām nav izturējies ar pietiekamu atbildību un turpinājis pieļaut virszemes ūdeņu piesārņošanu ar neattīrītiem ražošanas notekūdeņiem, norādīja dienestā.

VVD izdotais brīdinājums paredz – iekārtas darbība tiks apturēta, ja trīs mēnešu laikā no brīdinājuma paziņošanas dienas – šā gada 18. oktobra – "Mālpils piensaimnieks" nebūs nodrošinājis pieslēgumu Mālpils centralizētajiem kanalizācijas tīkliem. Šis termiņš var tikt pagarināts līdz deviņiem mēnešiem, ja uzņēmums mēneša laikā iesniegs atbilstošu, detalizētu turpmāko rīcību plānu vides pārkāpumu novēršanai. Rīcības plānā uzņēmumam jānorāda tas, kā tiks nodrošināta ražošanas notekūdeņu apsaimniekošana līdz brīdim, kamēr notekūdeņu priekšattīrīšanas iekārtas būs izbūvētas un veikts pieslēgums centralizētajiem kanalizācijas tīkliem.

VVD iekārtas darbību aptur, ja nepieciešamā vides piesārņojošo darbību atļauja ir saņemta, bet, darbinot iekārtu, atkārtoti tiek pārkāpti vides aizsardzības normatīvie akti un netiek pildīti vides aizsardzības valsts iestāžu administratīvie akti, skaidroja dienestā.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti