Vides dienests izsniedz atļauju uzņēmumam Starta ielā uzkrāto riepu likvidēšanai

Valsts vides dienests (VVD) izsniedzis piesārņojošas darbības atļauju uzņēmumam "Eko Recycling", kas apņēmies izvest Starta ielā, Rīgā, uzkrātās riepas par saviem līdzekļiem, informēja dienestā.

Uriekstes ielā 4A, Rīgā, esošais uzņēmums saņēmis atļauju kravas automašīnu un vieglo automašīnu nolietoto riepu apstrādei un īslaicīgai uzglabāšanai, kā arī metāllūžņu apsaimniekošanai – šķirošanai un īslaicīgai uzglabāšanai līdz nodošanai tālākai apsaimniekošanai. 
 
VVD norādīja, ka atļauja izdota, ievērojot sabiedrības tiesības dzīvot tīrā un drošā apkārtējā vidē un lai novērstu piesārņojuma riskus, ko rada liels uzkrāto atkritumu – riepu un riepu bloku apjoms Starta ielā 7A un Starta ielā 8.

Atbildīgās iestādes vērtēja arī citas iespējamās alternatīvas, lai risinātu situāciju Starta ielā, tomēr atzīts, ka valsts un pašvaldības rīcībā nav nepieciešamo resursu riepu izvešanai. 
 
Izsniedzot piesārņojošās darbības atļauju "Eko Recycling", VVD izvirzījis stingrus nosacījumus, lai novērstu iespējamos riskus, ka nākotnē atkritumi tiks uzkrāti Uriekstes ielā. 
 
"Eko Recycling" atļauts pieņemt nolietotas riepas no citiem uzņēmumiem tikai pēc tam, kad Starta ielā vairs neatradīsies nolietotās riepas un riepu bloki.

VVD noteicis, ka uzņēmumam gada laikā ir jānodrošina visu nolietotu riepu izvešanu no Starta ielas uz Uriekstes ielu priekšapstrādei.

Savukārt visi riepu bloki, kas atrodas Starta ielā, jāizved uz konteineru termināli ostā tālākai šo konteineru uzkraušanai uz kuģiem. Bez šo divu nosacījumu izpildes VVD izsniegtā piesārņojošās darbības atļauja nav spēkā.
 
Lai nepieļautu, ka nākotnē Uriekstes ielā nekontrolēti tiek uzkrātas riepas, "Eko Recycling" par plānoto riepu bloku un riepu izvešanu no Starta ielas iepriekš jāinformē VVD. Uzņēmumam  ir jāsniedz vides dienestam informācija par plānoto laiku, kad tiks izvestas riepas, konteineru numuriem, galamērķiem un cita informācija, kā arī jāpieaicina VVD pārstāvis šajā procesā, lai pārliecinātos, ka riepas tik tiešām tiek izvestas.

Savukārt, lai VVD varētu izsekot ienākošajai un izejošajai transporta plūsmai, tajā skaitā transporta reģistrācijas numuriem uzņēmumā, "Eko Recycling" ir jāuzstāda videonovērošanas kameras Uriekstes ielā, un VVD jābūt iespējai piekļūt video novērošanai tiešsaistes režīmā.

KONTEKSTS:
 
Pēc VVD rīcībā esošās informācijas, pašlaik Starta ielā atrodas aptuveni 3042 tonnas atkritumu – riepu un riepu bloku. Tās uzkrāja uzņēmums "Riepu bloki", kam 2017. gadā VVD par nolietotu riepu pārstrādes nenodrošināšanu ražotāju atbildības sistēmas ietvaros aprēķināja 12,9 miljonu eiro soda naudu. Uzņēmums vairākkārt tika sodīts arī par atkārtotiem vides aizsardzības prasību pārkāpumiem. Pašlaik uzņēmumam "Riepu bloki" ir pieteikta uzņēmuma maksātnespēja.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Latvijā
Ziņas
Jaunākie
Interesanti