Vides dienests: Degradētajās teritorijās katrs trešais uzņēmums strādā bez atļaujas piesārņojošai darbībai

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 3 gadiem.

Šonedēļ Valsts vides dienesta (VVD) inspektori veic pārbaudes iepriekš identificētās paaugstināta riska industriālajās zonās un degradētajās teritorijās visā Latvijā, pārbaudot kopumā vairāk nekā 20 dažādas teritorijas un vairāk nekā 170 uzņēmums. Pārbaužu laikā konstatēts, ka aptuveni 30% no visiem pārbaudītajiem strādā bez nepieciešamās atļaujas piesārņojošai darbībai. Lielākoties tie ir uzņēmumi, kas nodarbojas ar nolietoto transportlīdzekļu apsaimniekošanu, autoservisi, kā arī metālapstrādes darbnīcas, informēja VVD.

Pārbaužu laikā VVD inspektori aptuveni 20% gadījumos konstatēja arī citus pārkāpumus, kas saistīti ar vides prasību neievērošanu.

Visbiežāk VVD konstatējis pārkāpumus, kas saistīti ar neatbilstošu atkritumu apsaimniekošanu – teritorijas piegružošanu, bīstamo atkritumu uzglabāšanu, piemēram, mucas ar naftas produktu atkritumiem un demontēta šīfera atkritumi, riepu un būvniecības atkritumu uzglabāšanu. Tāpat kādā objektā konstatēta arī nesaskaņota plastmasas atkritumu izvietošana šim nolūkam neparedzētā un nepiemērotā vietā.

Kontroles kampaņas laikā vides inspektori īstenoja principu “Konsultē vispirms!”. Proti, gadījumos, kad vides inspektori konstatēja, ka uzņēmums veic darbību bez nepieciešamās atļaujas, uzņēmumam tika dots laiks pārkāpuma novēršanai, tas ir, atļaujas saņemšanai.

Kopumā VVD konsultējis gandrīz 70 uzņēmumus par to darbībai nepieciešamo vides atļauju un to, kā šo atļauju saņemt.

Šī kontroles kampaņa ir viens no VVD pasākumiem, lai panāktu atbilstību – vides aizsardzības prasību ievērošanu uzņēmumu darbā.

2019. gada nogalē VVD jau veica pilotprojektu, īsā termiņā pārbaudot 222 autoservisus visā Latvijā. Šo pārbaužu laikā neatbilstības tika konstatētas aptuveni 40% no pārbaudītajiem uzņēmumiem.

Ņemot vērā iepriekšējā kampaņā konstatēto un turpinot iesākto darbu, šogad tika mainīts pārbaudes fokuss. Šogad kampaņas pārbaudes mērķis bija ne tikai autoservisi, bet plašākas teritorijas, kur koncentrējas gan nelegāli autoservisi, gan nelegāli atkritumu apsaimniekošanas vai ražošanas uzņēmumi.

2020. gada nogalē plānots īstenot izglītojoša kampaņu Latvijas autoservisiem par vides prasībām, kas jāievēro to darbībā, un to, kā tās realizējamas. Kampaņas laikā visā Latvijā notiks arī izglītojoši semināri autoservisu īpašniekiem un darbiniekiem, kā arī profesionālās izglītības iestāžu studentiem, kuri apgūst automehāniķa profesiju.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti