Vides dienests: «Balticovo» attīrīšanas iekārtas iziet no ierindas; situācija nopietna

Pirmdien, 11.aprīlī, no ierindas izgājušas putnkopības uzņēmuma AS “Balticovo” ražošanas notekūdeņu attīrīšanas iekārtas. Valsts vides dienests situāciju uzņēmumā vērtē kā ļoti nopietnu apdraudējumu – ik dienu uzņēmums vidē novada aptuveni 500 kubikmetru notekūdeņu, informēja dienests. 

Iekārtās gājušas bojā notekūdeņus attīrošās baktērijas – to pēkšņās bojāejas iemesli tiek skaidroti. Uzņēmuma darbinieki šobrīd veic neatliekamos pasākumus avārijas ietekmes mazināšanai uz apkārtējo vidi.

Par notikušo informēta arī Valsts vides dienesta (VVD) Jelgavas reģionālā vides pārvalde (Jelgavas RVP), kas uzrauga uzņēmuma darbības, kā arī apseko Verģupi un Iecavas upi.

Pēc AS “Balticovo” sniegtās informācijas, uzņēmums līdz minimumam samazinājis ražošanas procesus, līdz ar to arī saražoto notekūdeņu daudzumu. Iespēju robežās darbu uzsākušas rezerves - vecās attīrīšanas iekārtas. Jelgavas RVP uzdevusi uzņēmumam veikt nepārtrauktu Iecavas upes pietekas Verģupes ūdens monitoringu. 

Uzņēmums informējis vides pārvaldi, ka šobrīd veic notekūdeņu attīrīšanas sistēmas attīrīšanas darbus – tiek izvāktas bojā gājušās dūņas. Līdz nedēļas beigām attīrīšanas baseinā plānots ievietot jaunas dūņas un uzsākt to ieaudzēšanu.

VVD situāciju uzņēmumā vērtē kā ļoti nopietnu apdraudējumu – ik dienu AS “Balticovo” vidē novada aptuveni 500 kubikmetru notekūdeņu. Tiek skaidroti notekūdeņu attīrīšanas sistēmas baktēriju pēkšņās bojāejas cēloņi.

VVD šobrīd noskaidro Verģupes stāvokli pēc AS “Balticovo” avārijas. Uzņēmums operatīvi reaģējis uz avāriju un strādā pie situācijas uzlabošanas.

 

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti