Dienas notikumu apskats

Ugunsgrēks Talsu novadā joprojām nav apturēts

Dienas notikumu apskats

Vācijas kanclere Angela Merkele: ASV un Eiropas Savienība nav ienaidnieces

Vides dienesta pātagu saņēmusī "Vangažu nafta" iedzīvotājiem atbild ar ūdens atslēgšanu

Vides dienesta pātagu saņēmusī «Vangažu nafta» sūdzmaņiem iedzīvotājiem atbild ar ūdens atslēgumu

Pēc iedzīvotāju sūdzībām par traucējošām smakām vairāku gadu garumā Valsts vides dienests šonedēļ ir apturējis uzņēmuma «Vangažu nafta» darbu. Tas vairs nedrīkst ievest un apstrādāt benzīna produktus. Taču līdz ar to «Vangažu nafta» aizgriezusi arī ūdensapgādes sistēmu, kas vēsturiski atrodas uzņēmuma teritorijā un nodrošinājusi tuvējo daudzdzīvokļu māju iedzīvotājus. Inčukalna dome ir neziņā, kā saviem cilvēkiem palīdzēt.

Pēdējos četrus gadus Inčukalna novada Vangažos apdzīvotajā vietā «Meža miers» vietējo iedzīvotāju ikdiena aizritējusi cīņā ar uzņēmumu «Vangažu nafta». Tas vēsturiskajā naftas bāzē ieveda naftas produktus, kas attīrīšanas un pārkraušanas laikā bojāja gaisu.

Šopavasar vides dienests lika darbību sakārtot, piemēram, uzliekot jēdzīgus gaisa filtrus. «Vangažu nafta» to neizdarīja, tādēļ dienests apturēja tās darbu.

Tomēr vēsturiski «Vangažu naftas» teritorijā atrodas dziļurbums ūdens ieguvei, apkalpojot arī trīs tuvējās daudzdzīvokļu mājas. Uzņēmums aizvadītajā naktī ūdensapgādi pārtraucis, pastāstīja «Meža miera» iedzīvotāja Regīna Borneo.

Tas notika bez brīdinājuma. Piektdien iedzīvotājiem atvesti nelieli konteineri ar ūdeni, “dzert to nedzers, bet kaut vai mazliet, saimnieciskām lietām un kanalizācijai, noderēs”, stāstīja Borneo.

Iedzīvotāji mēģināja iegūt kādu skaidrību pašvaldībā, bet ar deputātiem sazināties neizdevās, stāstīja Borneo.

Problēmas apstiprināja uzņēmuma «Vangažu avots» vadītājs Kārlis Spravņiks. Viņa firma ūdeni no «Vangažu naftas» sagatavo lietošanai, bet kopīgu valodu ar «Vangažu naftu», lai daļu rēķinos iekasēto atdotu tai, nav radusi.

Spravņiks skaidroja, ka jau pirms vairāk nekā gada kompānija noslēgusi ūdeni, tā atbildot uz iedzīvotāju sūdzībām par «Vangažu naftas» smirdēšanu.

“Mēs centāmies, bet viņi gribēja to sev atstāt kā sviru, ieroci pret iedzīvotājiem, lai iedzīvotāji neceltu protestus par viņu darbību un viņi jebkurā mirklī viņiem varētu noslēgt ūdeni, un mēs juridiski neko nevarētu izdarīt, un tā tas šobrīd arī ir,” atzina Spravņiks.

Ar «Vangažu naftu» būtu jāvienojas par normāliem darbības nosacījumiem, “bet uz to viņi neiziet, viņi to sev atstāj kā argumentu, ka vienmēr var apelēt pie tā, ka viņi par brīvu nodrošina iedzīvotājiem ūdeni”, sacīja Spravņiks.

Pašlaik «Vangažu avots» mājām nodrošina ūdens piegādi ar kubikmetra tilpuma konteineru, izpildot normatīvos teikto par 25 litriem ūdens diennaktī uz iedzīvotāju kā pašvaldībai uzliktu pienākumu.

Taču ilgtermiņa risinājums tas nav. Inčukalna mērs Aivars Nalivaiko no Zaļo un Zemnieku savienības par ūdens atslēgumu piektdien vakarā vēl neko nezināja. Viņš gan apgalvoja, ka dzīvokļi ir privatizēti un par domes naudu jaunu urbumu netaisīs.

 «Vangažu naftai» nu jau ir strīds ne tikai ar iedzīvotājiem, bet arī pašu īpašnieku vidū. Kādu laiku notiek tiesvedība par tā saukto reiderismu - mazākuma līdzīpašnieks Krievijas pilsonis Sergejs Kļučkovs vairākuma akcionāri Artu Jamsenu vaino prettiesiskā daļu atņemšanā. Strīda laikā arī naftas pārstrāde nenotiek.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti