Rīta intervija

Intervija ar LZA prezidentu Ojāru Spārīti par reformācijas nozīmīgumu

Rīta intervija

Latvijas pārstāvis Eiropas Revīzijas Palātā par ES budžeta līdzekļu izmantošanu

''Latvijas Zemes draugu'' piekšsēdētājs Jānis Ulme par klimata pārmaiņu konferenci

Vides aktīvists: Latvijā mēdz izlikties, ka klimata pārmaiņu novēršanā neko nevar izdarīt

Latvijā cilvēki mēdz izlikties, ka klimata pārmaiņu novēršanā viņi neko nespēj izdarīt, intervijā Latvijas Radio raidījumā “Labrīt” otrdien, 31. oktobrī, sacīja organizācijas “Latvijas Zemes draugi” padomes priekšsēdētājs Arvīds Ulme.

Tomēr attiecībā uz lauksaimniecību, transportu, kā arī mājsaimniecībās ir vērojams “katastrofāls rīcības trūkums”, viņš sacīja. Proti, tautsaimniecība ir jāpārorientē uz 21. gadsimta līmeni, lai Latvija būtu ekonomiski un tautsaimnieciski modernāka valsts. Turklāt pārorientācijai ir jānotiek visos līmeņos: valsts, pašvaldības, kā arī uzņēmēmumos un mājsaimniecībās.

Problēmas ir vērojamas mežsaimniecībā, kā arī atkritumu apsaimniekošanā. Tiesa, ir arī pozitīvas iezīmes, proti, Latvijā ir pietiekami lieli ieguldījumi energoefektivitātē.

Ulme atgādināja, ka klimata pārmaiņu novēršanas programmas nolūks ir noturēt pārmaiņas, lai gaisa temperatūra vidēji pasaulē nepieaug par diviem grādiem un vairāk. Pretējā gadījumā, kā norāda zinātnieki, pasaule ir uz neprognozējamu laika apstākļu pārmaiņu sliekšņa.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti
Latvijā
Ziņas
Jaunākie
Interesanti