VIDEO: «Latvijas dzelzceļa» kampaņas «Redzi sliedes – nopauzē!» atklāšana

"Latvijas dzelzceļš" sāk drošības kampaņu "Redzi sliedes – nopauzē!", kuras atklāšana notiek 6. septembrī plkst.11, informēja uzņēmumā.

Šogad uz Latvijas dzelzceļa notikuši jau 13 negadījumi, no tiem 11 gadījumos cilvēki miruši. Tas ir tikpat, cik visa pagājušā gada laikā. Turklāt nupat ir atsākušās klātienes mācības skolā, kad bīstamas situācijas dzelzceļa tuvumā veidojas biežāk. Tādēļ valsts akciju sabiedrība “Latvijas dzelzceļš” sāk drošības kampaņu “Redzi sliedes – nopauzē”.

Biežākie negadījumu cēloņi uz dzelzceļa sliedēm – tā ir neuzmanība un pārgalvība – mūzikas klausīšanās austiņās, saziņa ziņojumapmaiņas programmās un sociālo tīklu pārlūkošana dzelzceļa sliežu tuvumā. Jau šobrīd uz un pie dzelzceļa sliedēm cietušo un bojāgājušo skaits ir pietuvojies visa pagājušā gada melnajai statistikai, bet šis gads vēl ne tuvu nav beidzies. 

"Atsākoties mācību gadam, kad pilsētās atgriežas bērni un jaunieši, uzskatām, ka ir svarīgi aktualizēt tēmu par sliežu ceļu drošu šķērsošanu, kā arī ikvienam atgādināt par apdomīgu uzvedību dzelzceļa tuvumā. Diemžēl joprojām bieži var novērot, ka bērni un pusaudži skraida un dauzās gar sliežu ceļiem, šķērso dzelzceļu, klausoties mūziku austiņās un nedzirdot apkārt notiekošo, vai, iegrimuši viedierīces ekrānā, aizmirst pārliecināties, vai netuvojas vilciens. Pēdējos gados aktualizējusies vēl viena bīstamība – elektroskūteru un elektrovelosipēdu lietošana dzelzceļa tuvumā," skaidroja "Latvijas dzelzceļa" galvenais tehniskais inspektors Dainis Zvaners.

Drošības kampaņas atklāšanā piedalīsies:
•    Dainis Zvaners, "Latvijas dzelzceļa" galvenais tehniskais inspektors; 
•    Sergejs Mihailovs, "Latvijas dzelzceļa" Tehniskās un būvniecības daļas vadītājs; 
•    Iluta Vilnīte, Bērnu klīniskās universitātes slimnīcas Bērnu psihiatrijas klīnikas Agrīnās intervences komandas vadītāja;
•    Agnese Rutka, Rīgas 45.vidusskolas sociālā pedagoģe;
•    Andis Rinkevics, Valsts policijas Prevencijas vadības nodaļas priekšnieks. 

Drošības kampaņas "Redzi sliedes – nopauzē!" atklāšanas pasākumā eksperti pārrunās aktuālās problēmas, tostarp mikromobilitātes līdzekļu, viedierīču un sociālo tīklu izaicinājumu radītos riskus, kā arī kopā ar psihologu un mācību iestādes pārstāvi analizēs, kā vislabāk uzrunāt bērnus un pusaudžus par piesardzīgas uzvedības nozīmi dzelzceļa tuvumā. 

"Protams, bez ievērības neatstāsim arī pieaugušos. Arī autovadītāji bieži šķērso dzelzceļa sliedes pie sarkanā gaismas signāla, bet pieaugušie kājāmgājēji – skriešus, raugoties telefonā, vai vēl sliktāk – alkohola reibumā, kas var izraisīt traģiskas sekas," piebilda Zvaners.

Tikmēr bērnu psiholoģe Iluta Vilnīte norādīja uz būtisko vecāku lomu, lai pasargātu bērnus: “Galvenais ir nemoralizēt. Tas mums, pieaugušajiem, ir visgrūtākais, jo mēs gribam pamācīt. Bet to vajadzētu darīt sadzīviskās situācijās. Ejam mēs gar dzelzceļu, tad pārrunājam drošību. Un, protams, mums, pieaugušajiem, arī jārāda piemērs. Mēs nevaram iet pāri dzelzceļam, kad deg sarkanā gaisma vai vienkārši kaut kur pār  sliedēm skriet. Mums tomēr ir jābūt atbildīgiem pieaugušajiem.”

Tādēļ LDz kampaņa būs adresēta ne tikai bērniem un jauniešiem, bet arī pieaugušajiem.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti