Īpašās pārraides

“Brīvības piemineklis neredzīgiem cilvēkiem” atklāšana

Īpašās pārraides

Latvijas Republikas proklamēšanas 104. gadadiena. Valsts prezidenta uzruna pie Brīvības pieminekļa

Valsts augstāko apbalvojumu pasniegšana

VIDEO: Valsts prezidents pasniedz valsts augstākos apbalvojumus

Svinīgā un vienlaikus sirsnīgā svētku atmosfērā piektdien, 18. novembrī, pasniegti valsts augstākie apbalvojumi. Tos saņēma izcilas personības visdažādākajās jomās no visas Latvijas. 35 personībām pasniegts Triju Zvaigžņu ordenis, 24 personībām Viestura ordenis, bet 22 personības apbalvotas ar Atzinības krustu.

Apbalvoti gan kultūras darbinieki, gan zinātnieki, gan militārpersonas, gan pilsonisko iniciatīvu organizatori, ārsti, diplomāti, ārlietu dienesta un plašsaziņas līdzekļu darbinieki, kā arī cilvēki, kuri, augsti profesionāli, īpaši pašaizliedzīgi un drosmīgi veicot savus pienākumus, parādot nozīmīgu pilsonisko drosmi un personisko klātbūtni, snieguši palīdzību Ukrainai, tās karavīriem un civiliedzīvotājiem, dokumentējuši un atspoguļojuši Ukrainas tautas cīņu par neatkarību un brīvību.

"Dārgie ordeņa saņēmēji, jūs raksturo pašaizliedzība, mērķtiecība, rūpes par latviešu tautu, par saviem līdzcilvēkiem, un mīlestība pret Latvijas valsti. Jūs darāt mūsu Latviju stipru un skaistu," sacīja Valsts prezidents Egils Levits.

Ordeņa saņēmēju vidū arī žurnālisti, kuru drosme dodoties uz kara zonām, tajā skaitā uz kara plosīto Ukrainu, ļāvusi sabiedrībai ieraudzīt patieso situāciju. Par Triju Zvaigžņu ordeņa kavalieriem iecelti arī Latvijas Televīzijas (LTV) operators Ingus Graudiņš, kā arī žurnālisti Ina Strazdiņa un Gints Amoliņš.

"Godīgi sakot, nejūtos tik ļoti viņu pelnījis, cik šis ordenis ir liels. Atšķirībā no Ginta, kurš ir vairāk pelnījis," sacīja Triju  Zvaigžņu ordeņa kavalieris, LTV operators Ingus Graudiņš. LTV žurnālists Gints Amoliņš gan piebilda, ka kolēģis "mazliet pārspīlē".

Taču Strazdiņu ģimenē šie ir dubulti svētki. Par Atzinības krusta komandieri iecelta arī zinātniece, kviešu selekcionāre Vija Strazdiņa.

"Tas ir dubults apbalvojums, protams.... arī daudz prieka viņa [meita Ina Strazdiņa] man arī nesusi," sacīja Atzinības krusta komandiere Vija Strazdiņa.

"Es šo ordeni uztveru kā balvu visiem žurnālistiem, kas iesaistīti kara Ukrainā atspoguļošanā. (..) Viņa [mamma Vija Strazdiņa] ir visu savu mūžu veltījusi zinātnei. Šis ir ļoti aizkustinoši un esmu ļoti pateicīga," piebilda LTV žurnāliste Ina Strazdiņa.

Valsts apbalvojumi piešķirti cilvēkiem, kuri to nopelnījuši ar savu godprātīgo, nozīmīgo darbu, aktīvo pilsonisko nostāju un uzticīgu kalpošanu Latvijai. "Strādājot pie radošā darba, es parasti negaidu apbalvojumus, bet milzīgs gods," atzina Triju Zvaigžņu ordeņa virsnieks, komponists Raimonds Tiguls.

Savukārt pērn piešķirto Triju Zvaigžņu ordeni šodien svinīgā ceremonijā saņēmis izcilais baletdejotājs Mihails Barišņikovs. Viņš iecelts par Triju Zvaigžņu ordeņa komandieri. Un savu pateicības runu viņš teica latviski. "Mana sirds ir Rīgā, Latvijā. Mūžīgi. Paldies jums visiem, paldies, prezidenta kungs," viņš sacīja.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti