Īpašās pārraides

Pāvests noliek ziedus pie Brīvības pieminekļa

Īpašās pārraides

Pāvests Francisks Latvijā. Ekumēniskais dievkalpojums Rīgas Domā. Momenti

Pāvests Francisks. Ziedu nolikšana pie Brīvības pieminekļa.Momenti

VIDEO un FOTO: Pāvestu pie Brīvības pieminekļa sagaidīja tūkstošiem cilvēku

Latvijā pirmdiena, 24.septembris, ir oficiāla brīvdiena, jo valstī vizītē ierodas Romas Katoļu baznīcas galva - pāvests Francisks. Viņš tiekas gan ar Latvijas amatpersonām, gan tautu.

Plkst.10.10 notika ziedu nolikšana pie Brīvības pieminekļa, un pāvests tikās ar cilvēkiem. Sagaidīt pāvestu Rīgā pie Brīvības pieminekļa atnāca tūkstošiem cilvēku. Atnākuši bija ne tikai rīdzinieki, bet arī ārzemnieki un viesi no citām Latvijas pilsētām. 

Marko Paņūti Latvijas Televīzijai pastāstīja, ka ir itālis, bet pāvestu redz pirmo reizi. Tāpat vairāki citi ārzemnieki priecājās, ka pāvestu ierauga tieši Latvijā.

Pāvests sasveicinājās ar ģimenēm un bērniem, kuri bija ieradušies satikt viņu.

Vairākas latviešu ģimenes stāstīja, ka pāvestu redzējušas, bet gribēja redzēt vēl tuvāk. Vēl kāda kundze gados gribējusi paspiest pāvestam roku, bet viņa priecājās arī redzēt pāvestu pabraucam garām.

Dace, kura arī pie Brīvības pieminekļa vēroja pāvesta ierašanos, atzina, ka bez ticības Dievam viņa dzīvē nevarētu izturēt. "Ticība māca pamatvērtības dzīvē," teica Dace.

Cilvēki Brīvības laukumāAnnija Petrova
  Daļa no uzrunātajiem 1993. gadā bija redzējuši Jāni Pāvilu II, kad pirmo reizi Latvijas vēsturē valsti apmeklēja pāvests.

  „Pirms 25 gadiem es biju deviņgadīga. Gribējās arī saviem bērniem parādīt, ja ir tāds notikums Latvijā. Mēs ticam Dieviņam, un mēs ticam, ka tas ir vispasaules notikums. Tas ir svēts notikums,” stāstīja kāda sieviete.

  Vairākas kundzes pastāstīja, ka jūtas ļoti laimīgas: „Šāds notikums. Viņš pabrauca mums garām mašīnā. Mašīnā bija vaļā logs. Viņš pamāja ar roku. Protams, varēja nedaudz… Mēs tomēr gaidījām. Bija rakstīts, ka viņš ies garām cilvēkiem. Bet faktiski tas nenotika.”

  Kāds vīrietis savukārt uzsvēra: „Svarīgākais cilvēks atbrauc. Lielākais cilvēks pasaulē atbrauc uz šejieni. Lielākais notikums, kas vispār var būt. Ar vislabākajām [domām atnācām], satikt viņu maksimāli tuvu.”

  Tāpat pie Brīvības pieminekļa bija ieradušies cilvēki no citām Latvijas pilsētām. Kāda sieviete bija braukusi no Tukuma. „Droši vien es arī gribu redzēt Romas pāvestu. Jāredz, protams. Tas ir vienu reizi dzīvē droši vien. Esmu no Tukuma. Ļoti labi, ka viņš ir atbraucis un ka viņš ievēro tādu Latviju. Es varbūt neesmu ticīga, bet vispār esmu kristīta katoliete pēc būtības,” viņa stāstīja.

  Kāds cits vīrietis priecājās par garīgumu, kuru var saņemt no pāvesta. „Es atnācu tāpēc, ka tāda iespēja manā dzīvē pēdējo reizi būs. Ja pāvests Jānis Pāvils II bija pirms 25 gadiem [Latvijā], tad es, domāju, nedzīvošu 100 gadus. (..) Vienkārši tas ir cilvēks, kurš spēj iespaidot, garīgumu dot mums visiem,” viņš stāstīja

  KONTEKSTS:

  Pāvests Francisks Latviju apmeklē, viesojoties visās trīs Baltijas valstīs laikā no 22. līdz 25. septembrim. Jau iepriekš uzrunā Baltijas valstīm pāvests teicis, ka šodien solidaritāte vajadzīga vairāk nekā jebkad.

  Pāvests ir viena no ietekmīgākajām personām pasaulē. Francisks ir pirmais jezuīts, kurš kļuvis par pāvestu. Viņš izceļas ar vienkāršību un izlēmību savu ideju īstenošanā. Pāvests Francisks nosodījis pedofilijas skandālus katoļu baznīcā, sasaucot bīskapu konferences priekšsēdētāju sanāksmi. Viņš aicinājis vecākus nenovērsties no saviem netradicionālās orientācijas bērniem, kā arī mainījis katoļu baznīcas mācību, nāvessodu atzīstot par nepieņemamu.

  Tieši šogad aprit 25 gadi kopš pāvesta Jāņa Pāvila II vizītes Latvijā.

  Kļūda rakstā?

  Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

  Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

  Saistītie raksti
  Latvijā
  Ziņas
  Jaunākie
  Interesanti