Īpašās pārraides

Zīmju valodā. Latvijas Republikas proklamēšanas 104.gadadiena. Saeimas svinīgā sēde

Īpašās pārraides

Zīmju valodā. Latvijas Republikas proklamēšanas 104. gadadiena. Nacionālo bruņoto spēku parāde 11. novembra krastmalā

Latvijas Republikas proklamēšanas 104. gadadiena. Nacionālo bruņoto spēku parāde 11. novembra krastmalā

VIDEO un FOTO: 18. novembra militārā parāde Rīgā

18. novembrī plkst.13.30 Rīgā, 11. novembra krastmalā, notika Latvijas Republikas proklamēšanas 104. gadadienai veltīta Latvijas un tās sabiedroto bruņoto spēku, Iekšlietu ministrijas pakļautības iestāžu un Jaunsardzes vienību militārā parāde.

Kas jāzina par Latvijas valsts proklamēšanu

Par to, kas un kāpēc jāzina par Latvijas valsts proklamēšanu 1918. gada 18. novembrī, lasi šeit.

Pārbaudi zināšanas par Latviju, atbildot uz "V.I.P." patriotiskajiem jautājumiem!

Militārajā parādē piedalījās karavīri, zemessargi, policisti, robežsargi, sabiedrotie spēki un vēl citi. Krastmalā parādes gājienā kopumā devās aptuveni 1500 cilvēku. Parādi komandēja Nodrošinājuma pavēlniecības komandieris pulkvedis Reinis Baško.

Aiz Latvijas armijas karoga grupas karogu nesa gan NATO spēku integrācijas vienības, gan trīs Baltijas valstu kopējās militārās izglītības iestādes – Baltijas Aizsardzības koledžas – karoga grupa un daudznacionālās divīzijas štāba "Ziemeļi" karoga grupa.

Parādē ar karoga grupu piedalījās arī sabiedroto spēku karavīri no Albānijas, Kanādas, Čehijas, Dānijas, Vācijas, Igaunijas, Islandes, Itālijas, Lietuvas, Melnkalnes, Polijas, Slovākijas, Slovēnijas, Spānijas un ASV, ar kuriem Latvijas karavīri ikdienā plecu pie pleca pilda uzdevumus gan starptautiskajās operācijās, gan apgūst iemaņas un prasmes militārajās mācībās Latvijā un ārvalstīs. Šogad parādē piedalās arī Ukrainas karoga grupa.

Parādes sākumā vislielāko uzmanību sev pievērsa parādes gājiena noslēdzēji – NATO paplašinātās klātbūtnes kaujas grupas Latvijā, Itālijas karavīri, kuru tērps un spēka prezentācijas veids stipri atšķīrās no pārējiem. Parādes otrajā pusē parādīta tika tehnika. Lidojumus veica Gaisa spēku lidmašīnas "An-2".

Valsts robežsardes helikopteri un, iespējams, interesantākais – "AirBaltic" lidmašīna "Airbuss", kuru pavadīja divi Ungārijas un divi Vācijas iznīcinātāji, kuri veic patrulēšanu NATO gaisa telpā virs Baltijas.

Nacionālo bruņoto spēku (NBS) tehniku parādīja Sauszemes spēku Mehanizētā kājnieku brigāde. Kaujas izlūkošanas kāpurķēžu bruņutehnikas saime ar kaujas bruņumašīnām, transportieriem. Parādē brauca nesen iegūtās "Patria" bruņumašīnas, kas īpaši piemērotas Latvijas apstākļiem un veikli spēj pārvarēt arī Latvijas purvus.

Plašu tehnikas klāstu parādīja NATO paplašinātās klātbūtnes kaujas grupa. Kanādiešu bruņotā kājnieku kaujas mašīnas, itāļu "CENTAURO" bruņutransportieri, kas tiek dēvēts par tanku iznīcinātāju un ir aprīkots ar 105 milimetru lielgabalu.

Pēc parādes noslēguma bruņoto spēku komandieris atzina, ka šī bija lielāka parāde nekā iepriekšējos gados.

"Es joprojām esmu emocijām pilns. Tāpēc, ka man ir milzīgs prieks, ka mēs mazu daļiņu varējām parādīt mūsu Latvijas sabiedrībai, cik lielā mērā mēs esam gatavi nosargāt drošību, kas absolūti nepieciešama mūsu tautai," sacīja NBS komandieris Leonīds Kalniņš.

"Paskatījāties nevis uz tehniku, bet karavīriem. Cik liela degsme viņiem acīs ir un šoreiz sabiedrotie paši uzprasījās, lai piedalītos ar pilnu jaudu, nevis paliktu Adažu bāzē."

Komandieris norādīja, ka parāde nebūtu bijusi pilnīga, ja tajā nebūtu piedalījušies arī Ukrainas karavīri.

"Tas ir pilnīgi loģiski. Ukraiņi ir daļa no mums un mēs esam daļa no tās karadarbības, kas notiek Ukrainā. Tāpēc mūsu lēmums bija, ka vajadzētu, lai Ukrainas karogs būtu mūsu ierindā ar ukraiņu karavīriem. Protams, ka viņi tagad dosies atpakaļ uz Ukrainu. Viņi atnāca tikai iepriecēt mūs un pateikt paldies," teica Kalniņš.

Neskatoties uz vēso laiku parādi vēroja arī liels skaits cilvēku, tajā skaitā ģimenes ar bērniem.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti