VIDEO: «Stereotipu šovs» par dzimumu lomām Latvijas armijā

Lai diskutētu par dzimumu līdztiesību dienestā, izaicinot un ar savu pieredzi atspēkojot stereotipus par ierastajām dzimumu lomām armijā, Sabiedrības integrācijas fonds (SIF) sadarbībā ar Nacionālajiem bruņotajiem spēkiem (NBS) 17. novembrī plkst. 17.00 aicina tiešraidē vērot "Stereotipu šovu". Tam var sekot līdzi arī LSM.lv tiešraidē. 

"Stereotipu šovs" ir interaktīva spēle ar diskriminācijas elementiem, kurā seši Nacionālo bruņoto spēku karavīri diskutēs par dzimumu līdztiesību dienestā, izaicinot un ar savu pieredzi atspēkojot stereotipus par ierastajām dzimumu lomām armijā. Spēle tiks līdzsvarota ar noteiktu humora devu, bet vienlaikus veidojot objektīvu diskusiju par jautājumiem, kas aktuāli NBS karavīriem un Latvijas sabiedrībai kopumā.  

Pasākumu vadīs sabiedriskais aktīvists un feminists Kaspars Zālītis un sabiedriskā aktīviste, feministe, režisore un publiciste Alise Zariņa. 

"Dienestu armijā liela daļa Latvijas sabiedrības uzskata par tradicionālu vīriešu profesiju. Tomēr Latvijas Bruņoto spēku rindās ir vairāk nekā 15 % sieviešu, kuras ik dienu šos stereotipus lauž, veidojot veiksmīgu karjeru. Ir svarīgi apzināties, ka profesionālajā dienestā visiem ir līdzvērtīgas iespējas un te nav vietas novecojušiem stereotipiem. Izšķiroša nozīme ir katra indivīda spējām un prasmēm, kas nav atkarīgas no dzimuma," uzskata majore Sandra Brāle, kura NBS dienē vairāk nekā 20 gadus.  

“Novembris ir mēnesis, kad īpašu uzmanību veltām mūsu armijai, sievietēm un vīriešiem, kuri ir gatavi atdot visdārgāko mūsu valsts un sabiedrības labā. ''Stereotipu šovs'' ir atraktīvs un vēl nepierasts veids, kā uzrunāt sabiedrībā valdošos stereotipus un izgaisināt mītus par profesionālo dienestu. Gan tos, par kuru eksistenci mēs jau esam pietiekami izglītoti, gan arī tos, kurus mēs vēl īsti neapzināmies un neprotam atpazīt, bet kuri tāpat traucē ikdienā nonākt līdz patiesai dzimumu līdztiesībai. Mūsu ieskatā tas ir labākais veids, kā izrunāt šādas tēmas tā, lai tās nonāktu līdz plašākai sabiedrībai,” sacīja SIF sekretariāta direktore Zaiga Pūce.

"Stereotipu šova" tiešraide būs skatāma "Dažādības veicināšana" "Facebook" lapā

“Stereotipu šovs” veidots SIF kampaņas “Atvērtība ir vērtība” ietvaros. Šī ir piecgades kampaņa, kuras laikā īpaša uzmanība tiek pievērsta diskriminācijas skarto grupu integrācijai sabiedrībā, šogad fokusējoties uz dzimumu līdztiesību. Vairāk par kampaņu varat lasīt mājaslapā atvertiba.lv.
 

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Latvijā
Ziņas
Jaunākie
Interesanti

Informējam, ka LSM portālā tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Turpinot lietot šo portālu, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Uzzināt vairāk

Pieņemt un turpināt