VIDEO: Simpozijs par Latvijas tautas emocionālo veselību

Rīgas Stradiņa universitātes (RSU) Psihosomatiskās medicīnas un psihoterapijas klīnika piektdien, 13.oktobrī, no plkst. 14 līdz 17 organizēja simpoziju par Latvijas tautas emocionālo veselību "Esi reālists, prasi neiespējamo!". Pasākums notika Psihosomatiskās medicīnas un psihoterapijas klīnikas telpās Rīgā, Kapseļu ielā 23, un to varēja vērot arī portāla LSM video tiešraidē.

RSU Psihosomatiskās medicīnas un psihoterapijas klīnikas biroja vadītāja Vita  Ķestere norāda, ka pirms Latvijas valsts simtgades ir īstais laiks padomāt par to, kuras līdz šim bijušas mūsu tautas stiprās puses, kas ļāvušas nonākt līdz valstiskuma simtgadei un kas traucējis un arī šobrīd stājas ceļā tālākam uzplaukumam.

"Katrai tautai, tāpat kā katram cilvēkam piemīt savs īpašību kopums, ko noderīgi pārzināt, attīstot nepieciešamās un atsakoties no nevēlamajām. Latvijas tautai bez izturības, uzdrošināšanās un citām labām īpašībām, piemīt arī virkne traucējošu.

Nereti paši sevi devalvējam ar apzīmējumiem “mēs esam maza valsts”, “sērdieņu tauta”, “zemnieki”; atgādinājumiem, ka esam kašķīgi, skaudīgi," teica Ķestere.

Pēc viņas teiktā, pašcieņu mēdz uzturēt ar “cietēja” pozas palīdzību. Tie, kuri mēģina cīnīties ar šādu nostāju, mēdz nonākt otrā galējībā – priecājas par visu un dzīvo tādā kā “pozitīvisma” eiforijā, atsakoties no kontakta ar realitāti, kas atkal rada šķēršļus augšanai un attīstībai.

Tādējādi neizkopta jūtu dzīve veido tādu emocionālo un arī intelektuālo inteliģenci, kas rada baiļu, kauna un vainas izjūtu dominēšanu.

Ķestere norāda, ka svarīgi apzināties šībrīža situāciju, bet pie tās neapstāties. Tāpēc Emocionālās veselības nedēļas laikā 13.oktobrī aicināti dažādu jomu eksperti – antropologi, rakstnieki, pedagogi, literatūrzinātnieki, sociologi, ārsti, juristi un citi – piedalīties konsīlijā, lai aktualizētu izpratni par to, kādi esam un kādi vēlamies būt.

Plānots, ka 2018.gadā šai sarunai sekos daudz plašāka konference ar plašāku runātāju pulku, tai skaitā no citām valstīm, lai vienotos par to, ar kādām atziņām un uzstādījumiem doties nākamajā Latvijas valsts simtgadē, piebilda RSU Psihosomatiskās medicīnas un psihoterapijas klīnikas biroja vadītāja.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Latvijā
Ziņas
Jaunākie
Interesanti