VIDEO: Rīgas pilī konference par bērnu ārpusģimenes aprūpi Latvijā un pasaulē

Daļa bērnu, kuri zaudē savu bioloģisko vecāku aprūpi, Latvijā turpina pieaugt institūciju sienās. Vai tā ir atbilde uz šo bērnu vajadzībām vai sistēmisks trūkums? Vai bērnu aprūpētāji un lēmumu pieņēmēji izprot bērnu vajadzības? Kā valsts politika var veicināt ģimeniskas aprūpes attīstību Latvijā? Atbildes uz šiem jautājumiem tika meklētas trešdien, 1. novembrī, Rīgas pilī konferencē “Bērna vajadzības – ideāli un realitāte ārpusģimenes aprūpē”. Tās tiešraide no varēja vērot lsm.lv tiešraidē.

Ar priekšlasījumu uzstājās bijušais “sistēmas bērns” Karīna Pētersone. Savukārt ar ārvalstu pieredzi ārpusģimenes aprūpes jomā dalīsies eksperti no Čehijas, Nīderlandes un Lielbritānijas.

Latvijas SOS bērnu ciematu asociācijas direktore Ilze Paleja dalījās ar asociācijas 20 gadu pieredzi Latvijā, veidojot un atbalstot SOS ģimenes bērniem, kuri zaudējuši vecāku aprūpi, bet Labklājības ministrijas pārstāvis un Rīgas plānošanas reģiona pārstāvis sniegs savu redzējumu par deinstitucionalizācijas projektu un tā ieviešanu Latvijā.

Pasākuma dalībniekus uzrunāja Valsts prezidenta kundze Iveta Vējone un labklājības ministrs Jānis Reirs.

Ilze Paleja: Par konferenci “Bērna vajadzības – ideāli un realitāte ārpusģimenes aprūpē”Māra Rozenberga
Bērnunamu reformēšanas procesā SOS bērnu ciematu asociācija aicina politiķus un citus lēmumu pieņēmējus pievērst uzmanību tieši bērnu interesēm, nevis diskutēt par bērnunamu pārcelšanu no lielākām ēkām uz mazākām, tā Latvijas Radio norāda asociācijas direktore Ilze Paleja, kas ir viena no konferences „Bērna vajadzības – ideāli un realitāte ārpusģimenes aprūpē” organizatorēm.

 “Ar konferenci mēs aicinām lēmumu pieņēmējus, visus tos, kas šobrīd gatavojas pieņemt lēmumus par ārpusģimenes aprūpi, pievērst viņu uzmanību bērnu vajadzībām,” uzsvēra Ilze Paleja.

“[Domāt par] bērnu vajadzībām, kuri ir izņemti no ģimenes, un arīpar to, kādam būt bērnu aprūpes saturam. Diskusijas par lielo bērnunamu slēgšanu Latvijā ir uzsākušās pavisam nesen. Ir ārkārtīgi svarīgi runāt ne tikai par ēkām un par mazākām ēkām, bet kāds ir būtībā saturs. Par tiem, kas aprūpē šos bērnus, kāda ir šo aprūpētāju sagatavotība? Mēs visi zinām, ka bērnam vislabākajās interesēs ir augt ģimenē. Faktiski visiem resursiem būtu jākoncentrējas tieši uz ģimeņu atbalstu,” uzsvēra Paleja.

Konferencē piedalījās bērnu ārpusģimenes aprūpes jomas profesionāļi un lēmumu pieņēmēji – Saeimas un pašvaldību deputāti, valsts pārvaldes pārstāvji, pašvaldību sociālo dienestu un bāriņtiesu vadītāji, ārpusģimenes aprūpes iestāžu vadītāji, kā arī citu aprūpes formu speciālisti un nevalstisko organizāciju pārstāvji.

Konferenci organizē Valsts prezidenta kanceleja sadarbībā ar Latvijas SOS Bērnu ciematu asociāciju. 

 

Konferences pirmā daļa: 

Konfereces otrā daļa: 

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Vairāk

Vairāk

Interesanti

Informējam, ka LSM portālā tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Turpinot lietot šo portālu, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Uzzināt vairāk

Pieņemt un turpināt