VIDEO: Režisors Kairišs aicina atvērt «čekas maisus»

Latvijai ir jāvirzās uz priekšu ar "čekas maisu"  atvēršanu – to kino balvu "Lielais Kristaps" pasniegšanas ceremonijā pirmdien, 13. novembrī, sacīja režisors Viesturs Kairišs, kura filma "Melānijas hronika" par rakstnieci Melāniju Vanagu un 1941.gada deportācijām tika atzīta par gada labāko spēlfilmu.

Režisors Viesturs Kairišs aicina atvērt «čekas maisus»
00:00 / 00:25
Lejuplādēt
Kairišs, kuru godalgoja arī kā labāko režisoru, savā uzrunā sacīja, ka "čekas maisu" atvēršana ir būtisks solis, lai Latvija spētu augt un attīstīties. Savukārt sabiedrībai jāvienojas nesākt "raganu medības", jo daudzi "čekas maisos" nokļuvuši pret savu gribu.

 

"Šī ielaistā lieta, kurai mēs neesam pārkāpuši pāri – un es arī saprotu tos iemeslus –, tiešām traucē mums kā Latvijas valstij virzīties uz priekšu. Es tiešām neuzskatu, ka tur jābūt raganu medībām.  Vienkārši, lai mēs zinām.

(..) Pie kam par čekas maisiem man ir tāda sajūta, ka ne tikai Krievija to izmanto, jo viņiem ir šāda informācija, kas ir tajos maisos, bet arī Latvijas valsts ir informēta, kas tur ir. Un visi no visām pusēm rausta tos nabaga cilvēkus, un viņi ir spiesti darboties. Es gribu viņus atbrīvot. Un tas ir arī filmas sakarā. Šodien tikos ar Lidiju Lasmani-Doroņinu un – johaidī! – es domāju: tik daudzi gāja bojā, bet mēs, bļāviens, neesam čekas maisus attaisījuši. Es to nevaru sev piedot," teica Kairišs.

Kairiša aicinājums atvērt "čekas maisus" skatāms video no 3:17 minūtes:

Jau ziņots, ka Saeima un valdība devusi uzdevumu zinātniski izpētīt to, kā Latvijā darbojās bijušās Padomju Savienības Valsts drošības komiteja (VDK). Tiesa, ar šī uzdevuma izpildi gājis kā pa celmainu ceļu.

LTV raidījums "De facto" svētdien, 12. novembrī, vēstīja, ka no VDK datubāzes “Delta”, kur atrodas aģentu ziņojumi un uzskaites kartītes, tiek dzēsta ārā svarīga informācija. VDK zinātniskās izpētes komisija lūgusi Valsts prezidenta Raimondu Vējoni rosināt atcelt īpašo VDK likumu un nodot "čekas maisus" atklātībai.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti