LSM tiešraižu ieraksti

Dejas balvas pasniegšanas ceremonija

Pasaules Dabas fonda debates par Latvijas zaļo politiku ES

VIDEO: Pasaules Dabas fonda debates par Latvijas zaļo politiku ES

Eiropas Savienības (ES) nākamā daudzgadu budžeta projekts paredz būtiski palielināt atbalstu vides un dabas jautājumu risināšanai. Dažādi starptautiski pētījumi par klimata pārmaiņām un dabas daudzveidības samazināšanos arī apliecina, ka ir pēdējais brīdis, lai spertu nozīmīgus soļus "zaļākas" politikas virzienā. Lai par to runātu, Pasaules Dabas fonds (PDF) 16.maijā organizē vides debates, aicinot uz sarunu Eiropas Parlamenta (EP) deputātu kandidātus. Tās no plkst. 18.00 līdz 19.30 bija skatāmas LSM.lv tiešraidē.

Saskaņā ar "Eirobarometra" aptaujas datiem divas trešdaļas (67 %) ES iedzīvotāju vēlētos stingrāku ES rīcību vides aizsardzības jomā. Latvijā atbalsts stingrākai vides politikai nākotnē ir viens no zemākajiem ES - ap 50 % Latvijas iedzīvotāju uzskata, ka nepieciešams darīt vairāk. Tomēr vienlaikus atbalsts nepieciešamībai risināt vides un dabas aizsardzības jautājums Latvijā pieaug.

Nešaubīgi vides jautājumi ir tie, kurus lielā mērā ietekmē ES politika. Nereti vides jomā strādājošie ir pateicīgi, ka dažnedažādās ES prasības palīdz saglabāt Latvijas dabas bagātības un izvirzītie klimata vai atkritumu apsaimniekošanas politikas mērķi liek mums saņemties un meklēt risinājumus ātrāk. Vienlaikus daļai vēlētāju satraucoši var būt arī "zaļās" politikas iespējamie ierobežojumi dažādās tautsaimniecības nozarēs. Kādai jābūt Latvijas vides politikai ES? 

Debatēs piedalīsies Valdis Dombrovskis ("Jaunā vienotība"), Ieva Ilvesa (partiju apvienība "Attīstībai/Par!"), Aleksandrs Kiršteins (Nacionālā apvienība), Miroslavs Mitrofanovs (Latvijas Krievu savienība), Edmunds Cepurītis ("Progresīvie"), Edgars Tavars (Zaļo un Zemnieku savienības) un Raitis Sijāts (Jaunā konservatīvā partija).

Vides debates notiks šī gada 16. maijā no plkst. 18.00 Rīgā, "Birojnīcā" (Dzirnavu iela 84 k-2, Berga Bazārs). Tas būs publisks pasākums, tāpēc visi interesenti ir laipni aicināti piedalīties. Debates vadīs Latvijas Radio žurnālists Aidis Tomsons. 

Arī Latvijas Radio diskutēja par vides jautājumiem, piedaloties četrām no 16 EP vēlēšanās kandidējošajām partijām. Diskusijā piedalījās: ZZS pārstāvis Edgars Tavars, Edmunds Cepurītis no partijas „Progresīvie”, Beata Jonīte – no partijas "KPV LV", kā arī partijas „Saskaņa” kandidāts Andris Ameriks:

Debatēs piedalīties aicinātas partijas, kurām saskaņā ar aprīļa SKDS datiem atbalsts iekļūšanai EP pārsniedz 2% barjeru.

1 komentārs
Andis Vaičulis
"Nodoklis uz CO2 neatrisinās problēmu, jo tas ir viens risinājums, un viens risinājums nav labs risinājums." Dombrovska apgalvojums bez pamatojumuma. Dombrovskim ir pieredze daudz runāt un beigās neko neizdarīt, labs piemērs ir medicīna Latvijā.
Pievienot komentāru
Komentēt vari ar kādu no saviem sociālo mediju profiliem
Latvijā
Ziņas
Jaunākie
Interesanti