Panorāma

Vecpiebalgas ceļu atjaunot nesteigs

Panorāma

Dāvis Stalts izstājas no NA frakcijas

Bez komentāriem: Plūdi Ogrē

Video: Ogrē jau applūdušas 70 ēkas

Ogrē, Upes ielā, otrdienas pēcpusdienā sākušas applūst ēkas, kopumā jau 70, pastāstīja Ogres novada domes pārstāvis Nikolajs Sapožņikovs.

Ūdens līmenis dārziņu teritorijā strauji krītas, un ūdens un ledus masa virzās uz pilsētas pusi.

Vietā, kur nedēļas nogalē spridzināja ledu, upe joprojām ir mierīga – virs ledus nav ūdens un ledus saglabājas nekustīgs, vienlaidus klājot visu upes posmu.

Savukārt Daugavā pie Ogres ledus ir izkustējies. Augšpus Ogres upe ir brīva no ledus, bet pie Ogres ietekas Daugavā joprojām ir ledus, turklāt vietām izveidojušies ledus sastrēgumi.

Līdz ar to Ogres ūdens un ledus masām nav brīva ceļa uz Daugavu, un ūdens līmenis pilsētas teritorijā var strauji celties.

Iepriekš ūdens līmenis kāpa augstāk nekā janvārī, kad atkusnī upē sāka iet ledus un applūda ēkas dārziņu rajonā. Valsts Ugunsdzēsības un glābšanas dienests (VUGD) sāk apsekot teritoriju, lai novērtētu, vai nav nepieciešama cilvēku evakuācija. Pagaidām iedzīvotāji no evakuācijas atsakās.

Jau ziņots, ka otrdienas pēcpusdienā Ogres upē pie Ogres pilsētas esošā hidroloģiskā stacijā fiksēja straujas ūdens līmeņa svārstības. Stundas laikā ūdens līmenis kritās par aptuveni pusotru metru. Straujo kritumu, visticamāk, izraisījis ledus sastrēgums upes augštecē. Sastrēgumam virzoties lejup vai izirstot, iespējama strauja ūdens līmeņa celšanās.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti
Latvijā
Ziņas
Jaunākie
Interesanti