Īpašās pārraides

3. maija Valsts augstāko apbalvojumu pasniegšanas ceremonija Rīgas pilī

Īpašās pārraides

Latvijas Republikas Neatkarības atjaunošanas diena. Saeimas svinīgā sēde

Nacionālo bruņoto spēku diena Jēkabpilī. Militārā parāde

VIDEO: NBS parādē Jēkabpilī piedalās karavīri, bruņumašīnas un kaujas iznīcinātāji

Šogad 4. maijā – Latvijas Republikas Neatkarības atjaunošanas 29.gadadienā – Nacionālo bruņoto spēku diena notika Jēkabpilī. Savukārt nākamgad to paredzēts rīkot Daugavpilī.

Lai iepazīstinātu ar Nacionālajiem bruņotajiem spēkiem arī tos iedzīvotājus, kuriem nav iespēju apmeklēt tradicionālo valsts svētku parādi 18. novembrī Rīgā, pirms vairākiem gadiem aizsardzības nozare aizsāka jaunu tradīciju – valsts Neatkarības atjaunošanas dienā, 4. maijā, kādā no Latvijas novadiem organizēt Nacionālo bruņoto spēku dienu. Bruņoto spēku dienas pasākumi kopš 2013. gada norit ar devīzi “4. maijs - Brīvības svētki”. Pirmā šāda diena notika 2012. gadā Rēzeknē, bet gadu vēlāk – Kuldīgā.

4. maija Nacionālo bruņoto spēku dienas pasākumi Jēkabpilī sākās plkst. 9.00 ar dievkalpojumu Jēkabpils Krustpils Evaņģēliski luteriskajā baznīcā. Savukārt plkst. 11.00 Rīgas ielā sākās Latvijas un ārvalstu bruņoto spēku, Valsts robežsardzes, Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienesta, Valsts policijas un Jaunsardzes vienību un tehnikas parāde.

Parādē piedalījās vairāk nekā 700 karavīru, zemessargu, robežsargu, policistu, ugunsdzēsēju glābēju un jaunsargu. To komandēja Zemessardzes 3. Latgales brigādes komandieris pulkvedis Māris Simsons, bet to pieņēma valsts bruņotā spēka augstākais vadonis, Valsts prezidents Raimonds Vējonis, aizsardzības ministrs Artis Pabriks un Nacionālo bruņoto spēku komandieris ģenerālleitnants Leonīds Kalniņš. Klātesošos uzrunāja Valsts prezidents, Aizsardzības ministrs un Jēkabpils pilsētas domes priekšsēdētājs.

Parādē piedalījās arī vairāk nekā 70 Nacionālo bruņoto spēku un sabiedroto, Valsts robežsardzes, Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienesta un Valsts policijas tehnikas vienību.

Parādē bija vērojamas Latvijas bruņoto spēku pašgājējhaubiču sistēmas, kuras iegādātas no Austrijas. Tāpat parādē varēja redzēt kaujas izlūkošanas kāpurķēžu bruņumašīnas “CVR(T)”.

Parādes apmeklētāji varēja vērot sabiedroto valstu bruņutehniku, piemēram, Kanādas bruņoto spēku bruņutransportieri “LAV6”, kā arī Itālijas, Spānijas un Albānijas bruņoto spēku militāro tehniku. Militārajā parādē piedalījās arī Valsts robežsardzes tehnika, tostarp taktiskie transportlīdzekļi “Polaris”, sniega motocikli “Polaris Wide Track LX”, “Toyota Hilux” un motorlaivas “Sugar Sand”, Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienesta autocisterna „MAN” un glābšanas automobilis „Scania P320” un Valsts policijas automašīnas un motocikli.

Parādē bija redzami arī Gaisa spēku helikopteri „Mi-17”, lidmašīna “An-2”, Valsts robežsardzes helikopteri “Agusta Bell 206B” un „Agusta 109E Power”, kā arī ASV vadītās operācijas „Atlantic Resolve” ietvaros Latvijā izvietotie helikopteri UH-60 „Black Hawk”. Tehnikas parādi noslēdza lidmašīnu “F-16”, kas veic NATO gaisa telpas patrulēšanu virs Baltijas valstīm, pārlidojums. Godinot Latvijas armijas simtgadi, Gaisa spēku helikopteri pārlidoja ar Latvijas valsts un Latvijas armijas simtgades karogiem.

Savukārt no plkst. 12.00 līdz plkst.15.00 jēkabpiliešiem un pilsētas viesiem stāvlaukumā pie Krustpils saliņas dota iespēja aplūkot militāro tehniku un no plkst.12.00 līdz plkst. 16.00 Jēkabpils pamatskolas stadionā, Rīgas ielā 200 pieejama militārā ekipējuma, ieroču un tehnikas izstāde un notiek paraugdemonstrējumi. No plkst. 12.00 līdz 15.00 Krustpils saliņā apskatītāma aviācijas tehnika.

Paraugdemonstrējumus plkst.12.30 ievadīja Nacionālo bruņoto spēku orķestra un Goda sardzes rotas defilē programmas. Klātesošajiem laikā no plkst. 13.30 līdz 13.50 būs iespēja vērot Valsts robežsardzes vienības kinologu paraugdemonstrējumus ar dienesta suņiem un no plkst. 14.00 līdz 14.30 Valsts policijas hipologu paraugdemonstrējumus ar zirgiem.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Latvijā
Ziņas
Jaunākie
Interesanti