VIDEO: «Medijs kā sabiedrības sargsuns vai instruments interešu īstenošanai?»

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 3 gadiem.

Latvijas Mediju ētikas padome trešdien, 15. jūlijā organizē digitālo semināru "Medijs kā sabiedrības sargsuns vai instruments interešu īstenošanai?" Tajā dažādi nozares eksperti skaidros un diskutēs par mediju ētikas jautājumiem, tostarp mediju darbību un funkcijām, plašsaziņas līdzekļu attiecībām ar auditoriju, sabiedriskās domas ietekmēšanu. Semināram būs iespējams sekot līdzi arī LSM.lv tiešraidē. 

Lai gan aprīlī un maijā paredzētie pirmā mediju ētikas mēneša pasākumi tika atcelti valstī izsludinātās ārkārtējās situācijas un noteikto pulcēšanās ierobežojumu dēļ, mediju ētikas jautājumi nezaudē aktualitāti arī šobrīd. Tieši šajā pandēmijas laikā, kas nereti saistās ar nenoteiktību, straujām pārmaiņām un neskaidrību, ir būtiski runāt par mediju darbu, to funkcijām un ietekmi uz sabiedrisko domu un norisēm valstī. 

“Tranformējoties mediju videi un mediju patēriņa paradumiem, ir svarīgi turpināt diskusiju par mediju lomu sabiedrībā. Tiešsaistes seminārā iepazīsimies ar veikto izpēti par mediju lomu sabiedrības infromēšanā un tās salāgošanu ar centieniem medijus izmantot interešu īstenošanai, kā arī minēto jautājumu pārrunāsim ekspertu lokā, cenšoties rast atbildes ne tikai par situāciju Latvijā, bet arī mediju nozares tendencēm pasaulē kopumā,” norāda Latvijas Mediju ētikas padomes valdes priekšsēdētājs Jānis Lielpēteris

Lai skatītu šo resursu, mums ir nepieciešama jūsu piekrišana sīkdatnēm.

Digitālā semināra “Medijs kā sabiedrības sargsuns vai instruments interešu īstenošanai” programma:

10.00 - 10.25 Pasākuma atklāšana un moderatora Mārtiņa Dauguļa uzruna, Latvijas Mediju ētikas padomes pārstāvja ievadvārdi;

10.25 - 11.05 Latvijas Universitātes Filozofijas un socioloģijas institūta pētnieka un Eiropas Politikas analīzes centra eksperta Mārtiņa Kaprāna veiktās izpētes “Medijs kā sabiedrības sargsuns vai instruments interešu īstenošanai'' prezentācija. Pēc prezentācijas sekos jautājumu un atbilžu sesija;

11.05 - 11.15 Pasākuma pirmās daļas noslēgums un tehniskais pārtraukums;

11.15 - 12.25 Diskusija “Medijs kā sabiedrības sargsuns vai instruments interešu īstenošanai”.

Diskusijā piedalās:

  • portāla ''Delfi'' galvenais redaktors Ingus Bērziņš,
  • Latvijas Universitātes Sociālo zinātņu fakultātes emeritētā profesore un vadošā pētniece Skaidrīte Lasmane,
  • Latvijas Universitātes Filozofijas un socioloģijas institūta pētnieks Mārtiņš Kaprāns,
  • Anna Platpīre, žurnāliste, Latvijas Žurnālistu asociācijas valdes locekle (pieslēgsies attālināti no Apvienotās Karalistes).

Šis ir jau otrais digitālais seminārs, ko organizē Latvijas Mediju ētikas padome. Pirmais tiešsaistes pasākums par mediju ētiku un korporatīvo pārvaldību skatāms te: 

Lai skatītu šo resursu, mums ir nepieciešama jūsu piekrišana sīkdatnēm.

 

Seminārs pieejams ikvienam bez maksas. To no plkst. 10.00 līdz 12.30 būs iespējams vērot tiešraidē biedrības "Latvijas Mediju ētikas padome" "Facebook" kontā pasākuma sadaļā, kā arī LSM.lv.


Par Latvijas Mediju ētikas padomi

Biedrība "Latvijas Mediju ētikas padome" dibināta 2018. gadā, apvienojoties kopumā 15 mediju nozares asociācijām un uzņēmumiem. Šobrīd biedrībā ir 27 biedri, kuri pārstāv visu formu un žanru medijus, mediju asociācijas un organizācijas, kas darbojas mediju jomas pētniecībā. Biedrības valdes priekšsēdētājs ir Jānis Lielpēteris. Sūdzības Mediju ētikas padome izskata deviņu cilvēku sastāvā. 

 

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti