VIDEO: LTV studija pēc EP vēlēšanu iecirkņu slēgšanas

Latvijā ir noslēgušās Eiropas Parlamenta (EP) vēlēšanas. Oficiālie vēlēšanu rezultāti kļūs zināmi naktī uz pirmdienu, 27. maiju, kad svētdien beigsies vēlēšanas Itālijā. Taču tagad piedāvājam Latvijas Televīzijas vēlēšanu dienas tiešraidi pēc tam, kad aizvērušies iecirkņi un pirmās aplēses par vēlēšanu iznākumu.

Balsot vēlēšanās Latvijā bija iespējams 954 iecirkņos. Vēl 46 iecirkņi bija pieejami vēlētājiem ārzemēs.

ĪSUMĀ: 

  • Oficiālie rezultāti būs zināmi tikai pēc dienas;
  • Balsot Latvijā bija iespējams 954 iecirkņos;
  • Iepriekšējā balsošanā piedalījās 11,15% vēlētāju;
  • Līdz plkst.20.00 bija nobalsojuši 33% vēlētāju.

VIDEO: Pirmās politiķu reakcijas pēc vēlēšanu dienas plkst. 20.00: 

VIDEO: Ekspertu reakcijas plkst. 21.25: 

Trīs dienas - trešdien, ceturtdien un piektdien - notika iepriekšējā balsošana. Šajās dienās pie urnām devušies vismaz 157 448 jeb 11,15% vēlētāju, liecina Centrālās vēlēšanu komisijas (CVK) apkopotie dati. 2014.gadā iepriekšējās balsošanas iespēju izmantoja 100 755 jeb 6,84% vēlētāju, bet kopumā vēlēšanās piedalījās 30,24%.

Kopumā EP vēlēšanās ir tiesības piedalīties vairāk nekā 426 miljoniem balsstiesīgo Eiropas Savienības (ES) pilsoņu, kuriem jāizraugās 751 deputāts, kas tos nākamos piecus gadus pārstāvēs EP.

Katrai no dalībvalstīm pienākas atšķirīgs deputātu skaits, kas aptuveni atspoguļo tās iedzīvotāju skaitu. Visvairāk vietu EP - 96 - rezervētas Vācijai, bet vismazākā pārstāvniecība atvēlēta Igaunijai, Kiprai, Luksemburgai un Maltai, kam katrai pienākas pa sešiem deputātiem. Tikmēr Latvija EP būs pārstāvēta ar astoņiem deputātiem.

Balsu skaitīšana notiks atsevišķi katrā no dalībvalstīm, taču to rezultāti tiks saglabāti noslēpumā, kamēr balsošana nebeigsies visās dalībvalstīs, lai vēlēšanu iznākums valstīs, kur balsošana notiek agrāk, neietekmētu balsošanu pārējās valstīs.

Balsu skaitīšanas rezultātus paredzēts paziņot ne agrāk kā svētdien plkst. 23.00 pēc Briseles laika (plkst.24.00 pēc Latvijas laika).

Latvijā
Ziņas
Jaunākie
Interesanti