VIDEO: Liepājas politiķi grib attīstīt uzņēmējdarbību un nevairās no asumiem

Iedzīvotāju aizbraukšanu no pilsētas ir iespējams apturēt, attīstot uzņēmējdarbību,  LTV priekšvēlēšanu debatēs “Izvēlies nākotni!” Liepājā vienbalsīgi atzina turienes politiķi. Šis bija viens no vairākiem jautājumiem, kuros pašvaldību vēlēšanu kandidāti bija vienisprātis. Tomēr ne reizi vien diskusijā kandidātu vidū izskanēja asa vārdu apmaiņa, apvainojumi nekompetencē vai par nekvalitatīvi paveiktu darbi.

Sola ostas putekļu nenonākšanu līdz dzīvojamajām mājām

Visai aktuāla problēma Liepājā ir ogļu putekļi, kas no ostas teritorijas, tur noritot pārkraušanas darbiem, nonāk līdz dzīvojamiem namiem. Visi LTV diskusijas “Izvēlies nākotni” dalībnieki apsolīja, ka nākamajos četros gados “putekļu jautājumam” tiks pielikts punkts. Kā līdzekļus problēmas atrisināšanai politiķi piedāvāja rūpnīcas modernizēšanu, filtru ierīkošanu rūpnīcās, kā arī izmaiņas nodokļos, sīkāk gan šo ideju nekonkretizējot. Jurijs Hadarovičs (“Liepāja kvadrātā”) gan atgādināja, ka ir jābūt balansam, jo pilsētai ir svarīga arī ražošana.

Ātrvilciens uz Rīgu

Partijas “Vienotība” kandidāts Kārlis Strautiņš pauda, ka nākamajos četros gados ir iespējams radīt ātrgaitas vilciena līniju uz Rīgu.

Labos liftus daudzdzīvokļu mājās

Partijas “Saskaņa” pārstāvis Valērijs Agešins pauda pārliecību, ka ir nepieciešams salabot liftus deviņstāvu mājās. Viņaprāt, to iespējams panākt par pašu iedzīvotāju maksājumiem, pievienojot tiem pašvaldību līdzfinansējumu.

Kurortoloģija un rūpniecība; mazie uzņēmēji un modernu produktu ražošana

Liepājā plaša problēma ir iedzīvotāju aizbraukšana no pilsētas vai pat no valsts. Lai noturētu viņus, kā atzina visi klātesošie, nepieciešams attīstīt uzņēmējdarbību. Viedokļi gan atšķīrās: kamēr vieni pauda, ka jāattīsta mazā un vidējā uzņēmējdarbība, citi – jāpievēršas modernai un mūsdienīgai ražošanai, kuras dēļ, kā izskanēja, pat varētu ievest ārzemju darbaspēku. Šādu viedokli gan aizstāvēja tikai Valērijs Agešins (“Saskaņa”). Savukārt attiecībā uz tematiku uzsvari esot jāliek uz rūpniecību un kurortoloģiju.

Asumi un dzēlieni

No asumiem diskusijā nevairījās Jaunās konservatīvās partijas pārstāvis Uldis Budriķis. “Saskaņas” pārstāvis Valērijs Agešins iepriekš bija izteicies par “gaišajiem cilvēkiem” sabiedrībā. Budriķis izteicās, ka viņam gan vairāk šķiet, ka ātrāk būs nevis “gaišie cilvēciņi”, bet gan “zaļie cilvēciņi”. Tieši par "zaļajiem cilvēciņiem" savulaik sauca Krievijas armijas karavīrus, kas anektēja Krimu.

Savukārt Liepājas mēram Uldim Seskam (Liepājas partija) viņš izteica piezīmi, ka pārāk ātri aug viņa turība. Turklāt Seskam it kā esot īpašums Monako, kas reģistrēts uz Liepājas mēra meitas vārda. Sesks gan šīs runas nodēvēja par muļķībām.

Pēc tam Budriķis apgalvoja, ka Liepājā ar sporta nozari un pašvaldību saistīti cilvēki saņem naudu “aploksnē”. Sesks to atkal noliedza.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Vairāk

Vairāk

Interesanti

Informējam, ka LSM portālā tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Turpinot lietot šo portālu, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Uzzināt vairāk

Pieņemt un turpināt