VIDEO: Latvijas valsts simtgades programmas forums

Šī gada Latvijas valsts simtgades programmas forums ir veltīts Latvijas valsts simtgades programmas pirmā posma rezultātiem 2015.–2018. gadā. Savā pieredzē un simtgades programmu pēctecībā dalīsies kolēģi no Lietuvas un Igaunijas. Tāpat tiks pārrunāti Latvijas valsts simtgades programmas 2020. gada centrālie notikumi. Forumam 11. decembrī bija iespēja sekot līdzi LSM.lv tiešraidē. 

Forumu atklāja kultūras ministrs Nauris Puntulis, un par Latvijas valsts simtgadi no idejas līdz pēctecībai runās Latvijas Universitātes Politikas zinātnes nodaļas profesore Žaneta Ozoliņa.

Pārējā dienas programma: 

10.30.- 10.40 Selga Laizāne, Kultūras ministrijas valsts sekretāra vietniece Latvijas valsts simtgades jautājumos: Valsts simtgades programma: mērķi un rezultāti

10.40 -11.00 Tomass Kiho, Igaunijas simtgades rīcības komitejas vadītājs: Igaunijas valsts simtgade – Igaunijas pieredze un ieguvumi

11.00 - 11.20 Marius Gurskas, Lietuvas Valsts kancelejas komunikācijas eksperts, Lietuvas zīmola vadītājs, Lietuvas valsts atjaunošanas simtgades sekretariāta komunikācijas eksperts: Cilvēku iesaistes nozīme Lietuvas Republikas atjaunošanas 100. gadadienas programmā

11.20 - 11.40 Latvijas valsts simtgades izvērtējums no raidījuma „Atslēgas” perspektīvas

Otrajā foruma daļā tika prezentēti pētījumi.

Latvijas Kultūras akadēmija sadarbībā ar SIA „Analītisko pētījumu un stratēģiju laboratoriju” veikusi pētījumu par Latvijas valsts simtgades programmas pirmā posma rezultātiem (2015–2018), un forumā pētnieki plašāk pastāstīs par iegūtajiem rezultātiem. Latvijas Kultūras akadēmijas prorektores zinātniskajā darbā, profesores Andas Laķes tēma veltīta programmas unikalitātei un atvērtajam līdzdalības principam. Zīmolvede Lolita Ozoliņa pētījusi komunikācijas nozīmi piederības sajūtas stiprināšanā. Savukārt Latvijas Kultūras akadēmijas Zinātniskās pētniecības centra vadošā pētniece Baiba Tjarve pastāstīs par dažādu mērķgrupu iesaisti valsts simtgadē.

Latvijas valsts netapa vienā dienā, tā bija mērķtiecīga, drosmīga un tālredzīga Latvijas cilvēku rīcība. Valsts izveidošana, tās aizstāvēšana un nostiprināšana prasīja vairākus gadus, tāpēc Latvijas valsts simtās gadadienas programma aptver laiku no 2017. līdz 2021. gadam, izzinot mūsu valsts izveidē nozīmīgus notikumus un personības. Programma sākās 2017. gada 4. maijā  ar Latgales kongresa simtgadi un noslēgsies 2021. gada janvārī ar valsts starptautiskās atzīšanas de iure simtgadi.

Par 2020. gada centrālajiem notikumiem, kas norisināsies ar vadmotīvu „Brīvība”, forumā stāstīs Latvijas Tautas frontes pirmais priekšsēdētājs Dainis Īvāns un Latvijas valsts Simtgades biroja vadītāja Linda Pastare.

Forumam varēja sekot līdzi arī angļu valodā:

Lai skatītu šo resursu, mums ir nepieciešama jūsu piekrišana sīkdatnēm.

Latvijas valsts simtgades programmas virsmērķis ir stiprināt Latvijas sabiedrības valstsgribu, piederības sajūtu savai valstij un mīlestību pret savu zemi, rosinot pašorganizējošus procesus un sadarbību. „Es esmu Latvija” ir valsts simtās gadadienas svinību vēstījums – aicinājums un atgādinājums, ka Latvijas galvenā vērtība ir tās cilvēki, kuri veltījuši savu dzīvi neatkarīgas valsts tapšanai un pastāvēšanai, veido tās tagadni un liek pamatus rītdienai.

Plašāk par Latvijas valsts simtgades programmu digitālajā platformā www.lv100.lv vai LSM.lv sadaļās par Latvijas valsts simtgadi un Latvijas valsts izveidošanas vēsturi

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti