Panorāma

Briselē nevēlas mācības tikai latviešu valodā

Panorāma

Latvijas simtgadei plāno krāšņu puķu dobi

Iesniedz akreditācijas vēstuli karalienei Elizabetei II

VIDEO: Latvijas jaunā vēstniece īpašā akreditācijas ceremonijā pie Elizabetes II

Šonedēļ jaunā vēstniece Apvienotajā Karalistē Baiba Braže iesniedza akreditācijas vēstuli Anglijas karalienei Elizabetei II. Uz Bakingemas pili viņa devās karietē un īpašā apģērbā, jo šis process saglabājis vairākas vēsturiskas tradīcijas.

Uz Latvijas vēstniecību tika atsūtītas divas karietes, lai ar karalisku vērienu uz Bakingemas pili aizvestu jauno vēstnieci, viņas kungu un četrus Latvijas diplomātus. Katram vēstniekam personiski jādodas audiencē pie Anglijas karalienes Elizabetes II, lai iesniegtu akreditācijas vēstuli, jo Lielbritānijā reprezentatīvās funkcijas ir karaļnama ziņā.

Baiba Braže Bakingemas pilī 15 minūtes ilgā vizītē pasniedza karalienei akreditācijas vēstuli no Latvijas prezidenta Raimonda Vējoņa.

Šādos oficiālos pasākumos tējas dzeršana nav paredzēta, karaliene rīko grezno akreditācijas ceremoniju, lai izrādītu īpašu cieņu valstij.

Pēc vēstules pasniegšanas pilī un sarunām Latvijas delegācija devās atpakaļ uz vēstniecību. Interesanti, ka tradīcija prasa, lai karietēs iejūgtie zirgi tiktu pacienāti ar kārumiem – āboliem, burkāniem, kamēr karietēm tiek uzlikti jumti.

“Mēs vienmēr vedam vēstniekus ar karietēm no viņu rezidences uz pili, lai satiktu karalieni, pēc tam vedam atpakaļ. Bija divas karietes, pirmajā biju es, vēstniece un viņas dzīvesbiedrs, otrajā vēstnieci pavadošie diplomāti,” stāstīja karalienes diplomatiskā korpusa maršals Alistars Harisons.

Lai arī cepures, tiekoties ar karalieni, mūsdienās vairs nav obligāts aksesuārs, tomēr vēstnieka akreditācijas ceremonijā tās ir obligātas.

“Karaliene ļoti labi atceras savu vizīti Latvijā pirms 10 gadiem, un sūta sveicienus visiem. Sūta sveicienus gan Vīķes Freibergas kundzei, gan Vējoņa kungam un visai Latvijas tautai valsts svētkos.

Atgādināju karalienei par Raimonda Vējoņa ielūgumu apmeklēt Latviju un viņa ļoti augstu novērtēja to, ka 100 gadu jubilejas laikā viņa ir ielūgta uz Latviju.

Teica, ka, protams, jāskatās, kā viņa jutīsies,”pēc tikšanās ar karalieni atzina Braže.

Pēc audiences pie karalienes Londonā, Latvijas vēstniecībā par godu akreditācijas vēstules pasniegšanai tika rīkota pieņemšana, piedaloties gan karalienes galma maršalam, gan citu valstu vēstniekiem un lūgtajiem viesiem.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Vairāk

Vairāk

Interesanti

Informējam, ka LSM portālā tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Turpinot lietot šo portālu, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Uzzināt vairāk

Pieņemt un turpināt