VIDEO: Ko vēlēšanu debatēs sola, nesola un piedāvā Rīgas atslēgu tīkotāji

LTV priekšvēlēšanu debatēs "Izvēlies nākotni" kandidāti uz Rīgas domi stāstīja par savu redzējumu dažādu problēmu risināšanai un būtiskākiem solījumiem rīdziniekiem. 

Ko viņi sola?

Kandidāti priekšvēlēšanu debatēs kā būtiskākos solījumus minēja gan bērnudārzu rindu problēmu risināšanu, gan sabiedriskā transporta biļešu cenas samazināšanu līdz 60 centiem vai vispār transportu par brīvu. Izskanēja arī solījumu “izbeigt bardaku pašvaldību uzņēmumos”, remontēt skolas, nodrošināt bezmaksas ēdināšanu skolās un noteikt 70% nekustamā īpašuma nodokļa atlaidi visiem, lai cilvēki nepamestu savas dzimtās mājas.

Neko nesolīja tikai “KPV.LV” kandidāte, uzņēmēja Linda Liepiņa, kura paziņoja, ka viņai kauns klausīties visus šos solījumus, kurus viņa dzirdēja jau gadiem, bet rezultātus neieraudzīja.

Vai piedzīs naudu no amatpersonām?

Daudzu politisko spēku pārstāvji priekšvēlēšanu kampaņās un programmās korupciju un naudas izšķērdēšanu Rīgas pašvaldībā izcēla kā nopietnu problēmu, pret kuru solīja cīnīties. Un lielākā daļa kandidātu atbalsta ieceri paplašināt Valsts kontroles pilnvaras un ļaut revidentiem piedzīt naudu no amatpersonām, kuras pieļāva naudas izšķērdēšanu, arī Rīgas Brīvostā.

To neatbalsta tikai pašreizējais vicemērs Andris Ameriks (“Gods kalpot Rīgai”), kurš norādīja, ka Latvijā kā tiesiskajā valstī par personas vainu un naudas piedziņu jālemj tiesai.  

Citi kandidāti pauda, ka “nauda no ierēdņiem jāņem atpakaļ”, Valsts kontroles pilnvaras jāpaplašina, nauda jāatgūst tikai no augstām amatpersonām, un izskanēja pat, ka korumpanti “kā Ķīnā jāliek uzreiz pie sienas”.

Bērnudārzi tikai latviski?

Uz jautājumu, vai Rīgas bērnudārzos būtu jāmāca bērni tikai valsts valoda, vairākums atbildēja izvairīgi, stāstot, ka vispirms Izglītības ministrijai jāsakārto sistēma un jānodrošina, lai  pirmsskolas izglītība būtu kvalitatīva, ka pārejai uz mācībām tikai valsts valodā jānotiek pakāpeniski un brīvprātīgi, ka vecākiem jārada apstākļi, lai viņi paši izvēlētos latviešu bērnudārzus. Nacionālās apvienības pārstāvis Dainis Locis gan uzsvēra, ka viennozīmīgi bērnudārzos bērniem jāmācās latviski.

Ko darīs ar transportu?

Transporta organizācijai rīdziniekiem solīja “pagriezt Skanstes tramvaju uz Pļavnieku un Purvciemu”, būvēt “park&ride” stāvvietas, atbrīvot centru no automašīnām, ļaut motorolleriem un elektriskajiem transportlīdzekļiem izmantot sabiedriskā transporta joslas, salabot ielas un trotuārus, izbūvēt Viestura prospekta savienojumu ar Sarkandaugavu, izbūvēt Dienvidu tilta 4.kārtu,  integrēt vilcienus sabiedriskajā transporta sistēmā, lai vilcienus varētu izmantot ar Rīgas transporta biļetēm.

 

 

Un uzstājīgs apdāvinātājs

Kamēr kandidātiem jautāja par viņu redzējumu satiksmes sakārtošanai pilsētā, Eiroskeptiķu rīcības partijas pārstāvis Staņislavs Bukains pārgāja uz pavisam citu tematu un nolēma uzdāvināt vicemēram Andrim Amerikam Krievu skolu aizstāvības štāba t-kreklu.

Ameriks gan konkurentam ieteica kreklu izmazgāt un valkāt pašam. Ar to, likās, šī atkāpe arī beidzās, taču pēc brīža Bukains pievērsa uzmanību tam, ka krekls nomests zemē, un tāpēc jautāja, vai labāka dāvana nebūtu ASV karodziņš, un uzdāvināja arī to. Uz šo dāvanu Ameriks reaģēja, aicinot nepārvērst debates par farsu.  

Bet Bukains savu dāvanu krājumus nebija izsmēlis un vēl pēc brīža, daļēji pārejot uz krievu valodu, paziņoja, ka jautājumu vietā vienkārši vēlas uzdāvināt Amerikam rokudzelžus.

 

 

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti