VIDEO. Informē par Covid-19 izplatības dēļ ieviestās mājsēdes drošības pasākumiem

Attālinātā starpnozaru preses konferencē dažādu iestāžu pārstāvji skaidro, kas jāzina par ārkārtējo situāciju Latvijā un stingrajiem pārvietošanās ierobežojumiem jeb mājsēdi, ko trešdien valdība pieņēma Covid-19 izplatības ierobežošanai.

Preses konferencē nozaru eksperti plašāk pastāsta par drošības pasākumiem, kā arī par policijas lomu drošības pasākumu ierobežošanas uzraudzībā.

Starpnozaru preses konferencē piedalās:

  • Epidemioloģiskā situācija un mājsēde

Jana Feldmane, Veselības ministrijas Vides veselības nodaļas vadītāja

  • Drošības pasākumu ievērošanas uzraudzība mājsēdes laikā

Armands Ruks, Valsts policijas priekšnieks

  • Tirdzniecība un pakalpojumi mājsēdes laikā, plānotais valsts atbalsts

Edmunds Valantis, Ekonomikas ministrijas valsts sekretārs

  • Darba tiesiskās attiecības un vakcinācija

Ineta Vjakse, Labklājības ministrijas Darba attiecību un darba aizsardzības politikas departamenta direktora vietniece

  • Vakcinācijas prioritātes ārkārtējās situācijas laikā – senioru vakcinācija

Eva Juhņēviča, Vakcinācijas projekta nodaļas vadītāja

Preses konferencē ir klāt un uz mediju jautājumiem atbild arī:

  • izglītības jomā – Izglītības un zinātnes ministrijas valsts sekretāra vietnieks, Sporta departamenta direktors Edgars Severs un Izglītības kvalitātes valsts dienesta Uzraudzības departamenta vadītājs Juris Zīvarts,
  • kultūras jomā – Kultūras ministrijas valsts sekretāres vietnieks kultūrpolitikas jautājumos Uldis Zariņš.

KONTEKSTS:

Covid-19 saslimstībai Latvijā sasniedzot visu laiku augstāko atzīmi, medicīnas nozarē izsludināja ārkārtējo situāciju. Mediķi cēla trauksmi par tūlītēju nepieciešamību pēc stingriem ierobežojumiem valstī.

Valdība lēma valstī no 11. oktobra uz trim mēnešiem izsludināt ārkārtējo situāciju, kas Covid-19 pandēmijā ir jau trešā reize. Vienlaikus tika noteikti ierobežojumi ar mērķi palielināt Covid-19 vakcinācijas aptveri. Tomēr redzot, ka vīrusa izplatība aug un Latvija ir pirmajā vietā pasaulē Covid-19 izplatības ziņā, valdība no 21. oktobra līdz 15. novembrim ieviesa tā dēvēto "lokdaunu" un mājsēdi, bet pēc 15. novembra ikdienas gaitas plašāk varēs atsākt tā dēvētajā "zaļajā režīmā", proti, ar Covid-19 vakcinācijas vai pārslimošanas sertifikātu.

Paredzēts, ka līdz 29. oktobrim tiks pagarināts skolēnu brīvlaiks. 1. novembrī klātienē mācības atsāks 1.–3. klašu skolēni. No 15. novembra mācībās klātienē atgriezīsies 4.–12. klašu skolēni. Šajā laikā attālināti būs jāmācās arī profesionālo skolu un augstskolu studentiem. Savukārt bērnudārzos darbosies dežūrgrupas.

No 20. oktobra vakara un nakts stundās, pēc pulksten 20 un līdz pulksten 5, ārpus savas dzīvesvietas var atrasties tikai noteiktu iemeslu dēļ, un jābūt aizpildītam pašapliecinājumam. Der arī, ja tas uzrakstīts uz baltas lapas.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Vairāk

Vairāk

Interesanti

Informējam, ka LSM portālā tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Turpinot lietot šo portālu, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Uzzināt vairāk

Pieņemt un turpināt